Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
11.03.2018
 
 •  Dzisiaj Czwarta Niedziela Wielkiego Postu. W Kalendarzu Liturgicznym tego tygodnia: w sobotę: św. Patryka, biskupa. W dzisiejszą niedzielę, jako drugą miesiąca, zbierane pod chórem przez zapisy na listę ofiary na remonty w naszej parafii. Za wszelkie ofiary składamy z góry Bóg zapłać.
 • W trwającym Wielkim Poście zachęcamy do abstynencji od alkoholu, praktykowania postu, modlitwy i jałmużny oraz uczestniczenia w Nabożeństwach Wielkopostnych: Gorzkich Żali z Kazaniem Pasyjnym – w niedziele, o godz. 16.00 i Drogi Krzyżowej w piątki: po Mszy o 7.00 – dla dorosłych; o 16.30 dla dzieci i o 17.30 dla młodzieży i dorosłych. Rekolekcje Wiekopostne będą w naszej parafii od Następnej Niedzieli. Ich szczegółowy plan umieszczony jest na tablicy ogłoszeń i wydrukowany po raz kolejny w biuletynie. O poprowadzenie Drogi Krzyżowej w piątek, o 17.30 prosimy rodziny z Oazy Rodzin.
 • W najbliższy piątek, 16 marca, o godz. 19.00 będzie Msza św. z udziałem Diakonii Muzycznej a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu z indywidualnym błogosławieństwem jej uczestników na zakończenie. Zapraszamy do włączenia się we wspólną modlitwę.
 • W okresie Wielkiego Postu, przy wyjściu z kościoła, jest wystawiona puszka z napisem „Jałmużna Wielkopostna" do której można składać ofiary, które zostaną wykorzystane do pomocy dla najbardziej potrzebujących w parafii oraz puszka z napisem „Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu", do której można składać ofiary na kwiaty i dekoracje do Ciemnicy i Bożego Grobu. Włączając się również w ogólnopolską akcję Wielkanocną Caritas Polska możemy, wychodząc z kościoła, nabyć baranka na stół wielkanocny w cenie 6 zł. Pieniądze w ten sposób zebrane będą przeznaczone na pomoc najuboższym w diecezji.
 • W nocy z 16 na 17 marca nasza parafia ma wyznaczoną adorację w kaplicy w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Dla osób, które się zapisały na listę będzie podstawiony pod kościołem BUS o godz. 18.00, który również zabierze osoby adorujące z Łagiewnik, w sobotę, o godz. 5.00 rano.
 • W tą niedzielę aktorzy Teatru Młodych zaprezentują w salce parafialnej, o godz. 15.00, po raz ostatni, spektakl „Kto Krzyż odgadnie, ten nie upadnie". dla mieszkańców Dąbrówki w Szkole Podstawowej w Dąbrówce. W zeszłym tygodniu Teatr Młodych w Dąbrówce zebrał kwotę 1477 zł, która została przekazana na remont kaplicy w Dąbrówce. (W imieniu Teatru składamy serdeczne podziękowanie mieszkańcom Dąbrówki, którzy tłumnie uczestniczyli w spektaklu, p. Henrykowi Taladze, p. Tadeuszowi Szkut, Dyrekcji i personelowi SP Dąbrówka za zaproszenie, ciepłe przyjęcie aktorów i przygotowany dla nich poczęstunek.)
 • W poniedziałek spotkanie OAZY dziecięcej o godzinie 15.00. W piątek spotkanie ministrantów i lektorów po Mszy wieczornej i Drodze Krzyżowej. W sobotę o 18,00 spotkanie OAZY młodzieżowej.
 • Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania będą w poniedziałek o godz. 18,00 dla klasy II Gimnazjum, a we wtorek o godz. 18.00 dla klasy III Gimnazjum.
 • Bóg zapłać za posprzątanie świątyni i ofiarę na kwiaty: Bronisławowi Pawłowskiemu, Janowi i Annie Żmija, Marii Wąsek, Marii Lasek oraz Marii i Tomaszowi Wąsek. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła prosimy: Marka Michalskiego, Stanisława Kwartnika, Zbigniewa Bywalca, Piotra Sitarza i Józefa Grajnego.
 • Sołtys Stryszowa informuje, że pierwszą ratę podatku rolnego i opłaty za śmieci będzie przyjmowała 14, 15 i 16 marca. Szczegóły na tablicach ogłoszeń.
 • Dyrekcja Przedszkola Samorządowego w Stryszowie informuje, że zapisy dzieci na rok szkolny 2018/2019 będą od 12 do 30 marca. Wnioski do zapisu można odebrać w kancelarii przedszkola.
 • W przychodni lekarskiej w Stryszowie, we wtorek, 13 marca, odbędą się odpłatne badania sprawdzające funkcjonowanie naszego organizmu. Szczegółu w gablocie z ogłoszeniami i w przychodni. Z kolei 14 marca, w środę, od 14.00 do 16.00 odbędą się badania wzroku z możliwością zrobienia okularów. Szczegóły również na tablicy ogłoszeń i w przychodni.
Joomla templates by Joomlashine