18.02.2018

•  Dzisiaj Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu. W Kalendarzu Liturgicznym tego tygodnia: w czwartek – święto Katedry św. Piotra, Apostoła.
  • W trwającym Wielkim Poście zachęcamy do abstynencji od alkoholu, praktykowania postu, modlitwy i jałmużny oraz uczestniczenia w Nabożeństwach Wielkopostnych: Gorzkich Żali z Kazaniem Pasyjnym – w niedziele, o godz. 16.00 i Drogi Krzyżowej w piątki: po Mszy o 7.00 – dla dorosłych; o 16.30 dla dzieci i o 17.30 dla młodzieży i dorosłych. Rekolekcje Wiekopostne będą w naszej parafii od Piątej Niedzieli Wielkiego Postu. O poprowadzenie Drogi Krzyżowej w piątek rano prosimy Członkinie Róż Różańcowych, a o 17.30 Wspólnotę Galilea. Przez cały Wielki Post jest umieszczona w tyle kościoła skarbonka z napisem Jałmużna Wielkopostna do której można składać ofiary pieniężne, które posłużą na pomoc dla najbardziej potrzebujących osób w naszej parafii.
  • W ubiegłą niedzielę, jako drugą miesiąca, przedstawiciele parafii, zebrali pod chórem, przez zapisy na listę, ofiarę 2710 zł. na remonty w naszej parafii. Za wszelkie ofiary składamy Bóg zapłać.
  • Nasz parafialny Teatr Młodych zaprasza w przyszłą niedzielę na premierę misterium pt. „Kto Krzyż odgadnie, ten nie upadnie". Zostało one przygotowane przez aktorów w czasie ich ferii zimowych. Premiera odbędzie się o godz. 15.00 w salce przy kościele. Przedstawienie trwa 45 minut, aby widzowie mogli zdążyć na Gorzkie Żale. Udział w misterium będzie dopełnieniem naszego przeżywania Wielkiego Postu. Serdecznie zapraszamy, bo jak zwykle będzie warto!
  • Również w przyszłą niedzielę, po Mszach świętych będzie zbierana do puszek przed kościołem ofiara na wsparcie dzieł misyjnym prowadzonym przez polskich misjonarzy na całym świecie. Potraktujmy tę ofiarę jako formę wielkopostnej jałmużny.
  • We wtorek, zapraszamy wszystkie chętne dzieci do uczestnictwa w zawodach sportowych na sali gimnastycznej w szkole Podstawowej im św. Jana Pawła II. Olimpiada odbędzie się w godz. od 10.00 – 13.00. Zgłoszenia w poniedziałek, u ks. Wikariusza.
  • Bóg zapłać za posprzątanie świątyni i ofiarę na kwiaty: Franciszkowi Pławnemu, Tomaszowi i Bartoszowi Konrad, Zofii Gębala, Katarzynie i Grzegorzowi Mnich, Stanisła-wowi i Sebastianowi Serafin. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła prosimy: Adama Mamcarczyka, Ryszarda Wójcika, Stanisława Gwiżdża, Jakuba Kwartnika, Janusza Bruzdę i Dorotę Maślanka.
  • Na Karmelu w Wadowicach trwa dziewięciośrodowa Nowenna przed uroczystością św. Józefa. Rozpoczyna się ona odczytywaniem próśb i podziękowań oraz Godzinkami o świętym Józefie o godz. 17.15 i Mszą św. o godz. 18.00 W imieniu ojców Karmelitów zapraszamy do włączenia się w te modlitwę. Nasza parafia, w sposób szczególny jest zaproszona do prowadzenia Mszy św. 7 marca, o godz. 18.00. Prosimy zaplanować sobie czas, by jak najliczniej wziąć udział w tej uroczystości. Z kolei w nocy z 16 na 17 marca nasza parafia ma wyznaczoną adorację w kaplicy w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Osoby chętne do udziału w adoracji mogą zapisywać się na listę w zakrystii.
Joomla templates by Joomlashine