24.03.2018

• Dzisiaj Trzecia Niedziela Wielkiego Postu. W Kalendarzu Liturgicznym tego tygodnia: w poniedziałek – uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 16.00 w Dąbrówce i 17.00. Jest to również Dzień Świętości Życia, więc na Mszy św. o godz. 17.00 będzie obrzęd uroczystego przyjęcia i złożenia przyrzeczeń tych, którzy chcieliby włączyć się oficjalnie w tę akcję. Chętni proszeni są o zgłaszanie się do zakrystii po Mszach św. lub do kancelarii, aby otrzymać specjalną legitymację.
  • W dzisiejszą niedzielę, odwiedza naszą parafię i głosi kazania nasz rodak, ojciec Piotr Frosztęga, pracujący obecnie na Białorusi. W ramach wielkopostnej jałmużny prosi o pomoc finansową dla katolików mieszkających na Białorusi.
  • W trwającym okresie Wielkiego Postu zachęcamy do abstynencji od alkoholu, praktykowania postu, modlitwy i jałmużny oraz uczestniczenia w Nabożeństwach Wielkopostnych: Gorzkich Żali z Kazaniem Pasyjnym – w niedziele, o godz. 16.00 i Drogi Krzyżowej w piątki: po Mszy o 7.00 – dla dorosłych; o 16.30 dla dzieci i o 17.30 dla młodzieży i dorosłych. Rekolekcje Wiekopostne będą w naszej parafii od Piątej Niedzieli Wielkiego Postu.
  • O poprowadzenie Drogi Krzyżowej w piątek rano prosimy żeńskie Róże Różańcowe, o 16.30 dzieci z Oazy Exodus a o 17.30 młodzież z klasy VI SP w Stryszowie. Przez cały Wielki Post będzie umieszczona w tyle kościoła skarbonka z napisem Jałmużna Wielkopostna do której będzie można składać ofiary pieniężne, które posłużą na pomoc dla najbardziej potrzebujących osób w naszej parafii. W zakrystii można z kolei nabywać baranki na stół wielkanocny włączając się w dzieło pomocy ubogim Caritas Diecezji Krakowskiej.
  • W tym tygodniu są odwołane spotkania wszystkich wspólnot prowadzonych przez ks. Wikariusza i sobotni kurs gry na gitarze.
  • Bóg zapłać za posprzątanie świątyni i ofiarę na kwiaty: Krystynie i Dorocie Gębala, Jackowi Studnickiemu, Wiesławie i Magdalenie Chowaniec, Annie Wróbel. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła prosimy: Grzegorza i Piotra Klaczaka, Lucynę Stanek, Józefa Talagę, Kazimierza Makówkę i Jadwigę Studnicką.
  • W przyszłą niedzielę będziemy w sposób szczególny modlić się za ubogich. Będziemy mieli również okazję wesprzeć ofiarą zbieraną przed kościołem parafialny CARITAS, w ramach jałmużny wielkopostnej. Zebrana ofiara zostanie wykorzystana na pomoc potrzebującym w naszej parafii.
  • Mobilne Centrum Badań organizuje badania pod kątem: miażdżycy, osteoporozy, wydolności oraz zakwaszenia organizmu. Badania będą prowadzone w Ambulansie Diagnostycznym w środę, 3 kwietnia, o godz. 12.00, na parkingu przy kościele.
  • 28 marca (czwartek) jest organizowane w Klubie Sportowym „Chełm" w Stryszowie spotkanie emerytów i rencistów w celu utworzenia Koła Emerytów i Rencistów. Chętnych, w imieniu organizatorów, zapraszamy.
Joomla templates by Joomlashine