18.08.2019

• Dzisiaj XX Niedziela Zwykła. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia: we wtorek: św. Bernarda, opata i doktora Kościoła; w środę: św. Piusa X, papieża; w czwartek: NMP Królowej; w sobotę: święto św. Bartłomieja, apostoła.
  • Za tydzień będziemy w naszej parafii przeżywali odpust ku czci MB Pocieszenia. Rozpocznie się on w sobotę, Mszą św. o godz. 19.00 w Dąbrówce. W związku z odpustem chciałbym zachęcić parafian do dołączenia w szeregi Bractwa BM Pocieszenia, które w naszej parafii istnieje już od ponad 300 lat wypraszając liczne łaski dla całej parafii.
  • W ubiegłą niedzielę zebrano pod chórem przez zapisy na listę kwotę 3770 zł. na remonty w naszej parafii. Za wszelkie ofiary składamy Bóg zapłać. Lista ofiarodawców jest wydrukowana w Biuletynie. Jednocześnie chciałem poinformować, że wykonana została druga część muru oporowego prze kościołem. Całkowity koszt tych prac wyniósł 8000 zł. Przed odpustem będzie również wykonane odrodzenie zabezpieczające przed kościołem na nowo powstałym murze z dwiema bramami i bramką. Z kolei w przyszłym roku planowane jest obłożenie muru i zewnętrznej części schodów naturalnym kamieniem. Koszt tych prac zostanie podany po skalkulowaniu go przez wykonawcę. Nadal nie jest znany z kolei termin podjęcia prac przez firmę, która ma otynkować kaplicę i pomieszczenie gospodarcze na cmentarzu i dwa pomieszczenia na salki katechetyczne.
  • Trwa miesiąc sierpień, który w naszej ojczyźnie jest miesiącem trzeźwości i szczególnej modlitwy za osoby uzależnione. Zachęcamy do włączenia się w to pokutne dzieło wszystkich, którym zależy na trzeźwości w naszej Ojczyźnie i w rodzinach.
  • Pielgrzymka do Częstochowy i Leśniowa odbędzie się w sobotę 5 października. Koszt pielgrzymki ze zwiedzaniem Jasnej Góry z przewodnikiem 60 zł. Zapisy przyjmuje p. Kazimierz Grzybek.
  • Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiarę na kwiaty: Stanisławowi Wyka oraz Sławomirowi i Józefie Basiura. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła prosimy: Józefa Porębskiego, Jana Worytko, Grzegorza Basika i Bogdana Worytko.
Joomla templates by Joomlashine