20.10.2019

•  Dzisiaj XXIX Niedziela Zwykła w którą przeżywamy w naszej parafii odpust ku czci św. Jana z Kęt. Uroczystą Sumę Odpustową o godz. 11.30 odprawi i kazanie wygłosi ks. Mark Matusik, nowy proboszcz parafii w Łękawicy. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia: we wtorek: św. Jana Pawła II, papieża.
  • Trwają Nabożeństwa Różańcowe, w czasie których za wstawiennictwem Maryi wypraszamy łaski potrzebne nam, Parafii i Ojczyźnie. Nabożeństwa są po Mszach św. wieczornych w tygodniu, prosimy więc, by udział w Różańcu połączyć z udziałem we Mszy św. i Komunią aby zwiększyć jego znaczenie i skuteczności. W niedziele Różaniec jest o godz. 16.30.
  • W ubiegłą niedzielę, drugą miesiąca, zebrano pod chórem, przez zapisy na listę, ofiarę 6490 zł na remonty w naszej parafii. Za wszelkie ofiary składamy Bóg zapłać. Lista ofiarodawców jest wydrukowana w biuletynie.
  • W dniu dzisiejszym Teatr Młodych prowadzi kiermasz ciasteczek św. Jana Kantego. Ciastka będzie można nabyć za dobrowolną opłatę. Całkowity dochód zostanie z woli Teatru przeznaczony na konserwację niszczejącej figury Jezusa Nazareńskiego z 1840 roku, znajdującej się na cmentarzu koło kaplicy.
  • W naszej parafii trwa Kurs Alpha, który ma na celu odkrycie na nowo Chrystusa i odnalezienie swojego miejsca kroczenia za Chrystusem w Kościele. Do kursu można dołączyć się w każdym momencie. Osoby, które mają jeszcze wątpliwości lub się wahają, serdecznie zapraszamy.
  • W przyszłą niedzielę, 27 października, młodzież z naszej parafii, będzie zbierała do puszek datki na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” która od 2000 roku, jako wotum wdzięczności za pontyfikat Jana Pawła II, pomaga najbardziej potrzebującej młodzieży.
  • W zakrystii można już zabierać karteczki do zapisywania wypominków jednorazowych i całorocznych. Wypełnione można składać w zakrystii lub w kancelarii w godzinach jej urzędowania. Bardzo prosimy o wyraźne zapisywanie imion i nazwisk aby uniknąć ewentualnych pomyłek.
  • W niedzielę 27 października o godz. 18.00 odbędzie się RÓŻANIEC STRAŻACKI w kaplicy w Dąbrówce. Strażacy wraz z Teatrem Młodych proszą o zabranie ze sobą świec.
  • Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiarę na kwiaty Halinie Krzeszowiak, Andrzejowi Gębali, Marii i Łukaszowi Markiewicz i Józefowi Pindel. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła prosimy: Kazimierza Grajnego, Edwarda Kozika, Piotra Gębalę i Andrzeja Basika.
  • Wójt Gminy informuje i serdecznie zaprasza mieszkańców Gminy na koncert fortepianowy, który odbędzie się dzisiaj, od 16.00 w Dworze Senator. Wstęp wolny. Z kolei 24 października w świetlicy LKS Chełm będzie spotkanie, którego tematem będzie problem smogu w naszej gminie. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
  • W przyszłą niedzielę, 26 października, będzie zmiana czasu z letniego na zimowy. Prosimy uwzględnić tę zmianę przychodząc do kościoła.
Joomla templates by Joomlashine