12.08.2018

• Dzisiaj XIX Niedziela Zwykła. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia: w poniedziałek: święto NMP Kalwaryjskiej; we wtorek: św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika; w środę: uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. według porządku niedzielnego: o 7.30; 9.00 w Dąbrówce; 11.30 i 17.00. Na Mszach świętych będzie również błogosławienie ziół i kwiatów. Przypominamy, że jest to święto obowiązkowe w Roku Liturgicznym; w piątek: święto św. Jacka, kapłana, patrona Archidiecezji krakowskiej.
  • Trwa okres wakacji. Wszystkim urlopowiczom, oraz dzieciom i młodzieży, życzymy udanego wypoczynku i nabrania sił do dalszej pracy i nauki.
  • W dzisiejszą niedzielę, jako drugą miesiąca, przedstawiciele parafii, zbierają pod chórem przez zapisy na listę ofiary na remonty w naszej parafii. Za wszelkie ofiary składamy z góry Bóg zapłać. Jednocześnie chciałem poinformować, że ze względu na wątpliwości odnośnie wysokości kosztów remontu kaplicy cmentarnej i kostnicy, prace zostały odwołane a poszukiwany jest tańszy wykonawca. Ponadto, jak widać, zostały wymienione dywany i chodniki w prezbiterium. Jesteśmy również po wstępnych rozmowach z firmą, która zajmuje się zabezpieczaniem i budową murów oporowych wokół budynków.
  • Trwa miesiąc sierpień, który w naszej ojczyźnie jest miesiącem trzeźwości i szczególnej modlitwy za osoby uzależnione. Zachęcamy do włączenia się w to pokutne dzieło wszystkich, którym zależy na trzeźwości w naszej Ojczyźnie i w rodzinach.
  • Bóg zapłać za posprzątanie i ofiarę na kwiaty: Rafałowi Moćko, Teresie Bogdanik, Jadwidze Fluder, Stanisławowi Pindel, Justynie Nowak i Stanisławowi Rak. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła prosimy: Andrzeja Rusina, Kazimierza Trączyka, Gabrielę Paździora, Józefa Bąka i Władysława Starzaka.
  • W piątek, 17 sierpnia, odbędzie się Procesja Zaśnięcia Matki Bożej w Kalwarii Zebrzydowskiej a w Niedzielę, 19 sierpnia, Wniebowzięcia NMP. Zapraszamy więc, jak co roku, wszystkich chętnych dorosłych, młodzież i dzieci pierwszokomunijne do udziału w Asyście Stryszowskiej. Udział w tej procesji jest oznaką czci i chęci służenia Matce Bożej. Szczegółowych informacji udzielają parafialne koordynatorki procesji – panie: Zofia Zarzycka i Renata Mydlarz.
  • 30 sierpnia (czwartek) od godz. 11.30, w przychodni w Stryszowie będzie możliwość wykonania kompleksu badań USG i Dopplera. Badania są odpłatne - 55 zł za jedno. Szczegóły na plakacie w gablotce i w przychodni.
Joomla templates by Joomlashine