21.10.2018

• Dzisiaj XXIX Niedziela Zwykła w którą przeżywamy w naszej parafii odpust ku czci św. Jana z Kęt. Uroczystą Sumę Odpustową o godz. 11.30 odprawi i kazanie wygłosi ks. kanonik Bogdan Sarniak, diecezjalny moderator Domowego Kościoła. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia: w poniedziałek: św. Jana Pawła II, papieża.
  • Trwają Nabożeństwa Różańcowe, które są w naszej parafii w tygodniu, o godz. 17.30, a w niedziele, o godz. 16.30. Zachęcamy i zapraszamy do licznego udziału zarówno dorosłych jak i dzieci. W tym tygodniu Różaniec poprowadzą: poniedziałek - klasa V z Dąbrówki; wtorek - klasa IV z Dąbrówki; środa – oaza Exodus; czwartek – oaza starsza; piątek – Domowy Kościół; sobota – klasa III ze Stryszowa.
  • W ubiegłą niedzielę, drugą miesiąca, zebrano pod chórem, przez zapisy na listę, ofiarę 10920 zł i 50 euro na remonty w naszej parafii. Za wszelkie ofiary składamy Bóg zapłać. Lista ofiarodawców jest wydrukowana w biuletynie.
  • W dniu dzisiejszym Teatr Młodych prowadzi kiermasz ciasteczek św. Jana Kantego. Ciastka można nabyć za dobrowolną opłatę. Całkowity dochód zostanie z woli Teatru przekazany na remont muru oporowego wokół północnej części wzgórza kościelnego.
  • Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty: Lucynie i Sylwii Kubaszewskiej, Iwonie i Piotrowi Kupczyk, Bogusławie Gonek i Renacie Myhal. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła prosimy: Agnieszkę Florek, Ryszarda Łypika, Krzysztofa Zawiłę, Krzysztofa Pszczółkę, Bogdana Wróbla i Stanisława Kempę.
  • Od dzisiaj do 2 listopada schola Iskierki rozprowadza wiązanki i znicze, które będzie można zanieść na groby naszych bliskich. Całkowity dochód z ofiar przeznaczony będzie na wakacyjną pielgrzymkę scholi.
  • W niedzielę 28 października o godz. 18.00 odbędzie się RÓŻANIEC STRAŻACKI przy kapliczce św. Rozalii w Stryszowie. Strażacy wraz z Teatrem Młodych proszą o zabranie ze sobą świec. W razie niesprzyjającej aury wszyscy przejdą do kościoła, jednak miejscem docelowym modlitwy jest plac przed kapliczką Rozalii.
  • Od dzisiaj rozpoczynają się zapisy na spektakl z okazji 11 listopada pt. "Czy JĄ kochasz" w wykonaniu Teatru Młodych, który jest przygotowywany we współpracy z Zamkiem Królewskim na Wawelu w Dworze w Stryszowie. Spektakle będą wystawione w Stryszowie: 4, 9, 10 i 17 listopada. Z racji ograniczonej ilości miejsc darmowe wejściówki na każdą prezentację są rozdawane przy kościele, w dworze i na facebook'u.
  • W zakrystii można już zabierać karteczki do zapisywania wypominków jednorazowych i całorocznych. Wypełnione można z kolei składać w zakrystii lub w kancelarii w godzinach jej urzędowania.
  • W przyszłą niedzielę, 28 października, młodzież z naszej parafii, będzie zbierała do puszek datki na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia" która od 2000 roku, jako wotum wdzięczności za pontyfikat Jana Pawła II, pomaga najbardziej potrzebującej młodzieży.
  • W poniedziałek spotkanie oazy o 15.00. Jeszcze do przyszłej niedzieli można zapisać się do scholi Iskierki. Następne przyjęcia będą we wrześniu 2019 roku.
  • Wójt Gminy zaprasza na czwartek, 25 października, do budynku LKS Chełm na zapoznanie się z projektem zagospodarowania terenów wokół zbiornika Świnna Poręba. Szczegóły na plakatach.
Joomla templates by Joomlashine