08.12.2019

• Dzisiaj II Niedziela Adwentu. Msze św. roratnie, ku czci Matki Bożej, są w naszej parafii w tygodniu, o godz. 17.00. Do licznego udziału zapraszamy i zachęcamy zarówno dorosłych jak i dzieci. Rorat nie ma w niedziele. W Kalendarzu Liturgicznym tego tygodnia: w poniedziałek - uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na Mszy św. o godz. 17.00 będzie spotkanie formacyjne rodziców i dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii świętej połączone z poświęceniem medalików. w piątek - św. Łucji, dziewicy i męczennicy; w sobotę - św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.
  • Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii będą od 19 do 21 grudnia, a poprowadzi je ks. Łukasz Pecyna, Zmartwychwstaniec. Szczegółowy plan rekolekcji wydrukowany jest w biuletynie i wywieszony w gablotkach. Wizyta u chorych, odwiedzanych w pierwsze soboty będzie w piątek, 20 grudnia, do godz. 9.00.
  • W dzisiejszą niedzielę, jako drugą miesiąca, są zbierane pod chórem przez zapisy na listę ofiary na remonty w naszej parafii. Za wszelkie ofiary składamy Bóg zapłać.
  • Od zeszłego tygodnia domy parafian odwiedza z opłatkami Pan Kościelny. Podobnie jak w poprzednie lata, ofiara składana przy tej okazji będzie przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania naszej świątyni. Rodziny, których nie będzie w domu, będą mogły nabyć opłatki u Pana Kościelnego w zakrystii.
  • W ubiegłą niedzielę Caritas parafii Stryszów podczas kwesty przed kościołem zebrał kwotę 1705 zł., która została przelana na konto fundacji pomagającej ofiarom syryjskiej wojny przebywającym w Libanie.
  • Podobnie jak w ubiegłych latach Caritas Polska prowadzi akcję rozprowadzania świec wigilijnych, z których dochód będzie przeznaczony na pomoc najbiedniejszym. Świece są do nabycia przed kościołem i w zakrystii. Cena dużej wynosi 12 zł a małej 6 zł – można oczywiście złożyć większą ofiarę.
  • Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty: Jarosławowi Kwartnikowi, Ewie Bulińskiej, Alojzemu Dudoniowi, Mirosławowi Biłko i Grzegorzowi Kozikowi. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła prosimy: Romana Bogdanika, Janine Leśniowską, Zbigniewa Piętonia, Marka Kozika, Mieczysława Sermaka i Mariana Wróblewskiego.
  • Teatr Młodych zaprasza na spektakl "JASEŁKA MIĘDZY NAMI". Premiera będzie w salce parafialnej w Stryszowie w drugi dzień świąt o 15.00 a kolejny pokaz w salce w niedzielę 29.12 również o godz. 15.00. Ponadto teatr wystawi jasełka jeszcze w Mucharzu i Wadowicach w Muzeum Papieskim i na Karmelu. Wszystkie informacje na plakatach w biuletynie. Jednocześnie informujemy, że nasz teatr zajął 10 miejsce, na 203 wnioski, które wpłynęły, w ogólnopolskim konkursie „Odkryj swój skarb – lokalne inspiracje” i weźmie udział w gali laureatów, która odbędzie się w Warszawie. Całej Trupie aktorsko-scenograficzno-reżyserskiej gratulujemy tym bardziej, że był to najwyżej oceniony projekt z całej Małopolski.
  • W sobotę 28.12 aktorzy Teatru Młodych będą odwiedzać z kolędą, gwiazdą, turoniem i szopką chorych w naszej parafii. Osoby chętne będą mogły się zgłosić w czasie wizyty u chorych lub można chorych zgłaszać w zakrystii, zostawiając swój numer telefonu. Kolędnicy z Teatru nie zbierają pieniędzy, więc prosimy uszanować ich wolę. Jednocześnie mogą kolędować na zewnątrz, jeśli ktoś nie chce zadeptania domu przez 25 osób.
  • W sobotę próba scholi Iskierki. Pozostałe spotkania oaz, i grup grupy są odwołane. Instrukcja do części, które dzieci zbierają podczas rorat zostanie podana w sobotę, 14 grudnia.
  • 3 grudnia 2019 r. na terenie Szkoły Podstawowej w Dąbrówce odbyły się warsztaty kartek świątecznych zorganizowane w ramach prowadzonej innowacji pedagogicznej "Spotkanie ze sztuką" wspierające działalność Szkolnego Koła Wolontariatu, na których społeczność szkolna wykonała piękne kartki. Zachęcamy do zakupu przed kaplicą tych ręcznie robionych kartek świątecznych. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na leczenie Olafa - 2,5 letniego dziecka z Zawoi, chorego na raka nerki. Mama Olafa z całego serca prosi o pomoc!
Joomla templates by Joomlashine