12.05.2018

• Dzisiaj IV Niedziela Wielkanocna. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia: we wtorek: święto św. Macieja, apostoła; w czwartek: święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika.
  • Trwają Nabożeństwa Majowe. W niedziele są one o godz. 16.30 a w tygodniu o godz. 17.30. Teatr Młodych kultywując tradycję wspólnotowego śpiewania majówek przy kapliczkach serdecznie zaprasza na śpiewanie Litanii i pieśni maryjnych. Dzisiaj, 19 maja będziemy modlić się obok kapliczki przy Gminie a 26 maja przy kaplicy w Dąbrówce. Śpiewanie rozpocznie się o godzinie 19.00. Serdecznie zapraszamy starszych, rodziców i dzieci.
  • W najbliższy piątek, 17 maja, o godz. 19.00 będzie Msza św. z udziałem Diakonii Muzycznej a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu z indywidualnym błogosławieństwem jej uczestników na zakończenie. Chętnych do modlitwy zapraszamy do uczestnictwa.
  • W dzisiejszą niedzielę, drugą miesiąca, są zbierane pod chórem przez zapisy na listę ofiary na remonty w naszej parafii. Za wszelkie ofiary składamy z góry Bóg zapłać.
  • Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiarę na kwiaty: Pawłowi Bogunia, Annie i Marcie Bąk, Zofii Góralczyk, Kamilowi i Renacie Karpiel i Michałowi Worytko. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła prosimy: Roberta Łasaka, Andrzeja Kulawiaka, Lucynę Nicieja, Gabriela Hubera i Adama Pawłowskiego.
  • W czwartek, po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. a w sobotę po Mszy św. wieczornej rodziców młodzieży, która w tym roku przystąpi do sakramentu bierzmowania. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej od tego tygodnia uczestniczą w nabożeństwach majowych, a od następnej niedzieli również w mszach świętych wieczornych. Spotkanie oazy exodus w poniedziałek wyjątkowo o 14.45. Spotkanie pozostałych grup o stałych porach.
  • Parafialne Dróżki Matki Bożej odbędą się w najbliższą niedzielę 19 maja. Rozpoczęcia na placu Rajskim o godz. 8.00. Parafia składa również Bóg zapłać pątnikom, którzy w ubiegła niedzielę uczestniczyli w Dróżkach Pana Jezusa i zebraną ofiarę w wysokości 990 zł i 25 dolarów przekazali do składki parafialnej.
  • W przyszła niedzielę (19 maja) na Mszy św. o godz. 11.30 będziemy gościć Chór Szkolny ze szkoły muzycznej w Kalwarii Zebrzydowskiej, który pragnie włączyć się we wspólna modlitwę a po Mszy św. zaprezentować swe możliwości, aby w ten sposób uczcić ich zmarłego dyrektora, Zbigniewa Czarniaka.
  • Drugą ratę podatku rolnego oraz opłaty za śmieci Sołtys będzie przyjmował 14 i 15 maja. Szczegóły na tablicach ogłoszeń.
  • 20 i 31 maja będą przeprowadzane w naszej parafii kompleksowe badania wzroku. Szczegóły na tablicach ogłoszeń.
Joomla templates by Joomlashine