10.12.2017

• Dzisiaj II Niedziela Adwentu. Msza św. Roratnia, ku czci Matki Bożej, będzie w naszej parafii w tygodniu, o godz. 17.00. Rorat nie ma w niedziele. W Kalendarzu Liturgicznym tego tygodnia: w środę - św. Łucji, dziewicy i męczennicy; w czwartek - św. Jana od Krzyża, kapłana.
  • Pan Kościelny zakończył rozprowadzanie opłatków po domach. Osoby, których nie było w domu, a które chciałyby jeszcze nabyć opłatki mogą to uczynić w zakrystii.
  • Od czwartku do soboty będą w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi ks. Marek Łabuzek. Szczegółowy plan umieszczony jest na tablicy ogłoszeń, wydrukowany w biuletynie i zamieszczony w internecie. Wykorzystajmy ten czas na lepsze przygotowanie do świąt Bożego narodzenia.
  • Bóg zapłać za posprzątanie świątyni i ofiarę na kwiaty: Danucie Szczurek, Barbarze Bartkowskiej, Joannie Szczurek, Irenie Tomczak i Małgorzacie Widlarz. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła prosimy: Piotra Janickiego, Stanisława Miarkę, Jarosława i Tadeusza Worytko, Romana Pykę i Wojciecha Stawowego.
  • W dzisiejszą niedzielę, jako drugą miesiąca, przedstawiciele parafii, zbierają pod chórem przez zapisy na listę, ofiary na remonty w naszej parafii. Za wszelkie ofiary składamy Bóg zapłać.
  • Podobnie jak w ubiegłych latach Caritas Polska prowadzi akcję rozprowadzania świec wigilijnych, z których dochód będzie przeznaczony na pomoc najbiedniejszym. Świece są do nabycia przed kościołem i w zakrystii. Cena dużej wynosi 12 zł a małej 7 zł – można oczywiście złożyć większą ofiarę.
  • Rodzice, nauczyciele i dzieci ze SP w Dąbrówce w niedziele Adwentu, po Mszy św. o godz. 9.00, sprzedają przed kaplicą ozdoby choinkowe za które chcą zakupić wyposażenie do szkoły. W ich imieniu prosimy o ofiarność.
Joomla templates by Joomlashine