13.01.2018

• W dzisiejszą Niedzielę przeżywamy święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Diakonia muzyczna i Grupa JP2 zaprasza dzisiaj, na godz. 16.30, na wieczór kolęd i wspólną eucharystię. W Kalendarzu Liturgicznym tego tygodnia: w czwartek: św. Antoniego Opata; w sobotę: św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.
  • Przypominamy, że ubiegłej niedzieli nie ma przed Mszą św. wieczorną wystawienia Najświętszego Sakramentu. Jest to bowiem, wg przepisów liturgicznych Kościoła, forma uroczysta, na którą Kościół zezwolił, jeśli ma ona związek z trwającym nabożeństwem, lub bierze w niej udział w sposób uroczysty przynajmniej kilkadziesiąt osób.
  • W najbliższy piątek, 18 stycznia, o godz. 19.00 będzie Msza św. z udziałem Diakonii Muzycznej a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu z indywidualnym błogosławieństwem jej uczestników na zakończenie. Chętnych do modlitwy zapraszamy do uczestnictwa.
  • Trwa wizyta duszpasterska w naszej parafii. Całościowy, plan umieszczony jest na stronie internetowej i gablotkach przed kościołem. Prosimy o zapoznanie się z jego treścią.
  • W dzisiejszą niedzielę, jako drugą miesiąca, są zbierane pod chórem przez zapisy na listę ofiary na remonty w naszej parafii. Za wszelkie ofiary składamy z góry Bóg zapłać.
  • W środy, o 17.00, zapraszamy na Nowennę, w czasie której modlimy się za żywych członków naszej parafii, z kolei w piątki, w Godzinie Miłosierdzia, o 15.00, zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a po niej Mszę św. zbiorową za zmarłych. W każdy wtorek, od godz. 16.20 jest w naszej parafii Różaniec Rodziny Radia Maryja i Róż Różańcowych, a w czwartki od 16.00 Adoracja Wspólnoty Intronizacji Serca Pana Jezusa. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie tym, którzy mają czas i chcieliby swą modlitwą wesprzeć dzieło odnowy naszych rodzin, miejscowości i Ojczyzny.
  • Po raz ostatni nasz Teatr Młodych wystawi jasełka w Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach. Spektakl odbędzie się w niedzielę 27. stycznia o godz. 16.30 w sali teatralnej Domu Katolickiego. Tym razem trzeba mieć bilety, które są bezpłatne i można je odebrać w kasie Muzeum lub kontaktując się z aktorami Teatru. W minionym wtorek Teatr kolędował również z harcerzami z Hufca Ziemi Wadowickiej i przedstawił harcerzom kilka szopek wesołych ludu na zaproszenie komendanta Hufca.
  • Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty: Bogdanowi Zawile, Katarzynie Gonek, Grażynie Porębskiej, Annie Ogarek i Małgorzacie Kurowskiej. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła prosimy: Henryka Raka, Andrzeja Ożóga, Andrzeja Kotulę, Jana Piwowarczyka, Czesława Wichra i Andrzeja Maślankę
Joomla templates by Joomlashine