22.04.2018

• Dzisiaj IV Niedziela Wielkanocna, zwana również niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczynająca Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia: w poniedziałek: uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika; w środę: święto św. Marka, Ewangelisty.
  • Lista ofiarodawców, którzy w drugą niedzielę złożyli na remonty w naszej parafii kwotę 4570 zł. jest wydrukowana w dzisiejszym biuletynie.
  • W dzisiejszą niedzielę jest przeprowadzana przed kościołem zbiórka dla rodziny pogorzelców z Łękawicy. Przeprowadzają ją Strażacy – wolontariusze ze Stryszowa i Łękawicy. Niech to będzie nasz gest solidarności z potrzebującymi.
  • Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiarę na kwiaty: Ewie, Annie, Tadeuszowi i Waldemarowi Kozik, Zofii Żmija, Andrzejowi i Annie Gębala. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła prosimy: Pawła Matułę, Michała Stawowego, Marka Grajnego, Andrzeja Heroka i Łukasza Kwartnika.
  • Wójt Gminy informuje, że 23 kwietnia odbędzie się za boiskiem LKS Chełm zbiórka sprzętu elektronicznego a 25 kwietnia zbiórka odpadów wielkogabarytowych. Z kolei 26 kwietnia w sali sesyjnej Urzędu Gminy od godz. 16.30 odbędzie się zebranie edukacyjne o tematyce antysmogowej. Szczegóły na plakatach.
  • Szkoła Muzyczna pierwszego stopnia w Kalwarii Zebrzydowskiej prowadzi rekrutację na rok szkolny 2018/2019 do klas pierwszych cyklu czteroletniego sześcioletniego. Zaprasza dzieci zainteresowane rozwojem swoich zdolności muzycznych do złożenia wniosku o przyjęcie do szkoły i przystąpienia do badania przydatności kandydatów. Nauka w szkole jest bezpłatna a szczegóły w sprawie rekrutacji na plakatach i na stronie internetowej szkoły.
Joomla templates by Joomlashine