XII Niedziela Zwykła
23.06.2024

1. Dzisiaj Dwunasta Niedziela Zwykła. W Kalendarzu Liturgicznym tego tygodnia: w poniedziałek: uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela; w piątek: św. Ireneusza, biskupa i męczennika; w sobotę: uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła.

2. Trwają Nabożeństwa Czerwcowe. W niedziele są one po Mszy św. o godz. 11.00 a w tygodniu po Mszy św. o godz. 7,00 w poniedziałek, wtorek i czwartek i po 18.00 w środę piątek i sobotę.

3. Trwają wakacje. Wszystkim urlopowiczom oraz dzieciom i młodzieży, życzę udanego wypoczynku i nabrania sił do dalszej pracy i nauki. Przypominam jednocześnie, że w czasie wakacji nie ma urlopu od obowiązków wobec Pana Boga, więc wyjeżdżając zadbajmy o ich wypełnienie.

4. Parafia i mieszkańcy Dąbrówki składają Bóg zapłać za złożone w miesiącu czerwcu ofiary na remonty w kaplicy w wysokości 800 zł. Lista ofiarodawców jest wydrukowana w biuletynie. Parafia składa również Bóg zapłać panom: Adamowi Studnickiemu, Adamowi Godula, Zbigniewowi Piętoń, Stanisławowi Kępa, Januszowi Pilch, Stanisławowi Bąbol i Józefowi Worytko za posprzątanie lasu plebańskiego po jesiennej wycince drzew. Parafia składa również Bóg zapłać rodzicom młodzieży, która w czwartek przyjęła sakrament bierzmowania za dar ołtarza w kwocie 1000 zł.

5. W niedzielę, 14 lipca, odbędzie się piąta edycja wydarzenia “Stryszów zawsze ładny”, której hasłem przewodnim jest “Dziedzictwo chleba”. W tym roku rozpocznie się od odsłonięcia tablicy pamiątkowej na remizie OSP w Stryszowie, Mszy świętej w kościele ustrojonym ogrodowymi kwiatami oraz Święta Chleba, które będzie miało miejsce w ogrodach plebańskich. Już teraz zapraszam. W związku z wydarzeniem ogłaszamy również – jak co roku – konkurs dla wszystkich (od dzieci po dorosłych). Należy przygotować pracę plastyczną lub literacką, której tematem przewodnim będzie hasło “Chleb na stole naszych przodków”. Forma dowolna, ważne, aby praca powstała pod wpływem rozmów czy podań przekazywanych w rodzinie.

6. We wtorek, 2 lipca, będzie przeprowadzona na parkingu przy kościele, jak co roku, zbiórka a następnie utylizacja zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zużyty sprzęt będzie zbierany do godz. 16.00.

7. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i udekorowanie kościoła rodzicom młodzieży, która w czwartek przyjęła bierzmowanie i osobom, które w sobotę sprzątały kościół i złożyły ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła proszeni są: Gabriela Makówka, Kazimierz, Daniel i Tomasz Kolasa, Piotr Piwowarczyk, Marcin Oleksy, Jerzy Rzadkowski, Wiesława i Robert Chowaniec oraz Anna Wróbel.