Ogłoszenia parafialne

XXIV Niedziela Zwykła
17.09.2023

 

  1. Dzisiaj Dwudziesta Czwarta Niedziela Zwykła. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia: w poniedziałek: święto św. Stanisława Kostki, zakonnika; w środę: św. męczenników: Andrzeja, Pawła i Towarzyszy; w czwartek: święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty; w sobotę: św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.
  2. W ubiegłą niedzielę pod chórem, przez zapisy na listę, przelew na konto i inne ofiary, zebrano kwotę 8000 zł. na remonty w naszej parafii a szczególnie rozbudowę cmentarza. Za złożone ofiary składam Bóg zapłać. Lista ofiarodawców jest wydrukowana w biuletynie.
  3. W najbliższą sobotę, 23 września, po Mszy św. o godz. 18.00, będzie w kościele spotkanie dla młodzieży, która przyjmie sakrament bierzmowania w sobotę, 30 września, o godz. 11.00. Będzie to jednocześnie pierwsza próba i uzupełnienie niezbędnych dokumentów, więc obecność bezwzględnie obowiązkowa.
  4. W najbliższą niedzielę, 24 września, po Mszy św. o godz. 17.00, będzie w salce parafialnej spotkanie dla rodziców młodzieży, która przyjmie we wrześniu sakrament bierzmowania. Zostaną przez odpowiedzialnych przedstawicieli omówione sprawy organizacyjne i finansowe.
  5. Wspólnoty modlitewne zapraszają wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy różańcowej w każdą środę i piątek (oprócz pierwszego) o godz. 17.25.
  6. Sołtys Stryszowa informuje, że 22 września, o godz. 18.00, w budynku LKS Chełm Stryszów odbędzie się zebranie wiejskie. Sołtys Dąbrówki informuje z kolei, że 19 września, o godz. 18.00, w Pawilonie Handlowym w Dąbrówce również odbędzie się zebranie wiejskie.
  7. Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiarę na kwiaty: Tomaszowi Łabędź, Marioli Mrowiec, Lucynie Dobosz, Jackowi Grajny, Iwonie Warchał, Annie i Grzegorzowi Sermak, Edycie Żmija, Andrzejowi Pyka i Teresie Śpiewla. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła proszeni są: Tadeusz Porębski, Adam Ogarek, Bogdan Zawiła, Rafał Gonek, Małgorzata Kwartnik, Andrzej Ożóg, Grzegorz Mirocha, Andrzej Kotula i Józef Sermak