Ogłoszenia parafialne

V Niedziela Wielkiego Postu
26.03.2023

 

1. Dzisiaj Piąta Niedziela Wielkiego Postu. Od dzisiaj rozpoczynają się w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które prowadzi ks. Jacek Pędziwiatr, kapłan diecezji Bielsko-Żywieckiej i redaktor Radia Anioł Beskidów. Szczegółowy plan rekolekcji jest umieszczony w gablotkach, na stronie internetowej TUTAJ i po raz kolejny wdrukowany w biuletynie. Nauki rekolekcyjne są również umieszczone na stronie internetowej parafii. Wizyta u chorych odwiedzanych w pierwsze soboty będzie w środę, od godz. 9.00. Jeśli są chorzy dodatkowi, którzy nie są odwiedzani w pierwsze soboty, to proszę o ich zgłoszenie do wtorku w zakrystii. Spowiedź rekolekcyjna będzie we wtorek, według podanego planu. W środę, na Mszach świętych będzie zbierana składka dla księdza Rekolekcjonisty.

2. W przyszłą niedzielę będzie Niedziela Palmowa z poświeceniem palm na każdej Mszy świętej, oraz procesją z palmami przed Mszą św. o godz. 11.00 i konkursem na największą i najpiękniejszą palmę po Mszy świętej o godz. 11.00. Z kolei tradycyjna Droga Krzyżowa ulicami Stryszowa w Niedzielę Palmową, rozpocznie się o godz. 17.45, a jej trasa pobiegnie od kościoła, przez Rzyczki do cmentarza cholerycznego. Bardzo proszę o włączenie się w to wydarzenie wszystkich wspólnot w parafii a do pomocy organizacyjnej zapraszam Strażaków. Tradycyjnie podczas Drogi Krzyżowej będziemy śpiewać kalwaryjskie pieśni pasyjne.

3. W tym tygodniu będziemy pierwszą sobotę miesiąca. Po rannej Mszy św. nabożeństwo Pierwszych Sobót i Różaniec za Ojczyznę, a po wieczornej kolejny Wieczór Papieski prowadzony przez Wspólnotę JPII. Nie będzie w kwietniu wizyty u chorych, bo będzie ona w czasie rekolekcji.

4. W trwającym Wielkim Poście zachęcam do abstynencji od alkoholu, praktykowania postu, modlitwy i jałmużny oraz uczestniczenia w Nabożeństwach Wielkopostnych: Gorzkich Żali z Kazaniem Pasyjnym – w niedziele, o godz. 16.30 i Drogi Krzyżowej w piątki: o 16.30 dla dzieci i o 17.30 dla młodzieży i dorosłych.

5. Przez cały Wielki Post jest umieszczona w tyle kościoła skarbonka z napisem Jałmużna Wielkopostna do której można składać ofiary pieniężne, które posłużą na pomoc dla najbardziej potrzebujących osób w naszej parafii oraz skarbonka na ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i Ciemnicy. W zakrystii można również nabywać baranki na stół wielkanocny.

6. Parafia i mieszkańcy Dąbrówki składają podziękowanie za złożone w marcu ofiary na remonty w kaplicy w kwocie 1350 zł. Lista ofiarodawców jest wydrukowana w biuletynie.

7. Rodzina Zosi, na lekarstwo dla której w ubiegłym tygodniu była przeprowadzona kwesta przed kościołem, składa Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za złożenie 9182 złotych. Swoją wdzięczność rodzina wyraża modlitwą za wszystkich ofiarodawców.

8. 2 kwietnia 2023 roku, w 18. rocznice śmierci św. Jana Pawła II, na wadowickim rynku wspomnimy postać św. Jana Pawła II Wielkiego. Telewizja Polska, Polskie Radio Program I, Gmina Wadowice oraz Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II zapraszają na wydarzenie pt. „Nie zastąpi Ciebie nikt”. O godz. 17.30 zapraszamy na modlitwę przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II na wadowickim rynku. O godz. 18.00 czuwanie z Janem Pawłem II transmitowane przez Telewizje Polska. O godz. 20.00 Msza św. w Bazylice. Partnerem wydarzenia jest Parafia Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach.

9. Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiarę na kwiaty: Adamowi i Sławomirowi Studnickiemu, Józefowi Pindlowi, Romanowi i Piotrowi Gębala, Halinie Krzeszowiak, Marii Markiewicz, Kazimierzowi Grajnemu, Edwardowi Kozik, Miłoszowi Jarosz i Elżbiecie Karelus. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła proszeni są: Marian i Andrzej Basik, Piotr Pindelski, Bogdan Biela, Albert Mazur, Bogumiła Grajny, Marek Dzik, Leszek Zawiła, Piotr Górka i Małgorzata Kowalska.