Ogłoszenia parafialne

Niedziela Zesłania Ducha Świętego
28.05.2023

 

1. Dzisiaj Niedziela Zesłania Ducha Świętego w którą przeżywamy również w naszej parafii Uroczystości Pierwszokomunijne. W Kalendarzu Liturgicznym tego tygodnia: w poniedziałek: święto NMP Matko Kościoła, w środę: święto Nawiedzenia NMP, w czwartek: święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w sobotę: św. męczenników, Karola Lwangi i towarzyszy. W czwartek, 1 czerwca, ze względu na trwający Biały Tydzień Msza św. będzie nie o 7.00 a o 18.00.

2. Od poniedziałku rozpoczyna się dla Dzieci Pierwszokomunijnych Biały Tydzień dziękczynienia za dar Pierwszej Komunii Świętej. Msze św. będą połączone z dodatkowymi obrzędami. W poniedziałek z obrzędem odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych, dlatego dzieci przynoszą ze sobą święcę pierwszokomunijną, we wtorek obrzęd poświecenia i rozdania pamiątkowych obrazków pierwszokomunijnych, w środę będziemy dziękować Matce Bożej za jej opiekę nad nami i prosić Ją o wierność jej Synowi, w czwartek będzie możliwość zrobienia zdjęć grupowych i indywidualnych i uczczenie Dnia Dziecka a w Pierwszy Piątek będzie obrzęd rozdania karteczek do odprawiania Pierwszych Piątków Miesiąca i wyjaśnienie jakie obietnice są związane z tą praktyką.

3. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź w piątek, od 15.40 w Dąbrówce a następnie o 16.00 Msza święta i od 17.30 w Stryszowie. Wizyta u chorych będzie w sobotę, od godz. 9.00. Wizyta będzie u chorych do których jeżdżę z panem Janem Pławnym. W sobotę, po rannej Mszy św. Nabożeństwo Pierwszych Sobót. Z kolei po wieczornej Mszy świętej kolejny Wieczór Papieski prowadzony przez Wspólnotę JPII.

4. Parafia i mieszkańcy Dąbrówki składają Bóg zapłać za dobrowolne ofiary złożone na remont kaplicy w maju 2023 roku w kwocie 900 zł. Lista ofiarodawców jest wydrukowana w biuletynie.

5. Trwają Nabożeństwa Majowe. W niedziele są one po Mszy św. o godz. 17.00 a w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszam i zachęcam do licznego udziału. Od czwartku rozpoczną się z kolei Nabożeństwa Czerwcowe ku czci NSPJ. Będą one po Mszy św. rannej lub wieczornej w tygodniu i po Mszy św. o 17.00 w niedziele.

6. Parafialne dróżki Matki Bożej odbędą się w niedzielę, 4 czerwca. Rozpoczęcie na Placu Rajskim o godz. 8.00.

7. Bóg zapłać za posprzątanie świątyni i udekorowanie świątyni rodzicom dzieci pierwszokomunijnych. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła proszeni są: Zbigniew Stachura, Jacek Makówka, Kamil i Grzegorz Pająk, Dariusz Leśniak, Leszek i Stanisław Zając, Michał Stawowy, Jan Wiewióra i Krystyna Czopek.