Niedziela Zesłania Ducha Świętego
19.05.2024

1. Dzisiaj Niedziela Zesłania Ducha Świętego kończąca liturgiczny okres Wielkiej Nocy. W Kalendarzu Liturgicznym tego tygodnia: w poniedziałek:

• święto NMP Matki Kościoła; w czwartek: święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
  • w piątek: NMP Wspomożycielki Wiernych.

Za tydzień, w niedzielę, o godz. 11.00 odbędą się w naszej parafii uroczystości Pierwszokomunijne. Proszę osoby nie należące do rodzin dzieci, aby za tydzień uczestniczyły w innych Mszach świętych. W sobotę będzie spowiedź dla dzieci przed I Komunią świętą od godz. 9.00. Dzieci, które przystępują w tym roku do Pierwszej Komunii uczestniczą OBOWIĄZKOWO WE WSZYSTKICH MAJÓWKACH, MSZACH ŚWIĘTYCH I PRÓBACH W KOŚCIELE W STRYSZOWIE. Próby będą do piątku, Oprócz wtorku, po Mszy świętej i Majówce. Z kolei we wtorek będzie w kościele próbna spowiedź. Dla dzieci ze SP w Dąbrówce, od godz. 17.00, a dla dzieci ze SP w Stryszowie po Nabożeństwie Majowym. Proszę, aby dzieci na próbę spowiedzi przyniosły ze sobą książeczki.

2. Trwają Nabożeństwa Majowe. W niedziele są one po Mszy św. o godz. 11.00 a w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00.

3. Teatr Młodych kultywując tradycję wspólnotowego śpiewania majówek przy kapliczkach serdecznie zaprasza na śpiewanie Litanii i pieśni maryjnych. W dzisiejszą niedzielę, 19 maja, modlić się będziemy przy kapliczce „Na Alasce” a 26 maja obok kaplicy na Wielkim Polu. Śpiewanie rozpocznie się o godzinie 19.00. Serdecznie zapraszamy starszych, rodziców i dzieci. PLAKAT

4. W ubiegłą niedzielę pod chórem, przez zapisy na listę, przelew na konto i inne ofiary, zebrano kwotę 6300 zł. na remonty w naszej parafii a szczególnie rozbudowę cmentarza. Za złożone ofiary składam Bóg zapłać. Lista ofiarodawców jest wydrukowana w biuletynie.

5. W czwartek, 30 maja, przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa (Boże Ciało). Na Mszy św. o godz. 11.00 procesja do czterech ołtarzy. Procesja pójdzie tą samą trasą co przez ostatnie lata, czyli od kościoła do cmentarza, w stronę Działu i z powrotem drogą pod kościół. Ołtarze będą: I – na placu przy cmentarzu i przygotuje go Teatr Młodych im. ojca Rudolfa Warzechy z mieszkańcami Dąbrówki, Ligoczyzny oraz Ogrodów i Wajdówki; II – przy posesji państwa Zabiegajów przygotują Róże Różańcowe i Bractwo MB Pocieszenia z pomocą mieszkańców Wielkiego Pola oraz Zalasu i Chełmu oraz mieszkańców od krzyżówki do kościoła, III – przy domu państwa Porębskich przygotuje Wspólnota Domowego Kościoła, Wspólnota Galilea i Diakonia Muzyczna z pomocą Kotła, Rzyczek, Działu, Zalipia i Kamieńca oraz IV, na murze przy schodach przed kościołem, przygotują rodzice dzieci pierwszokomunijnych z pomocą mieszkańców od Zakrzowa do kościoła i Ostałowej. Ołtarze są gotowe. Należy je tylko zabrać, ustawić i udekorować. Do udziału w procesji zachęcam wszystkich parafian, którzy pragną w ten sposób zamanifestować swoją wiarę. Szczególnie zapraszamy dzieci pierwszokomunijne w strojach komunijnych, będzie to dla nich kolejny dzień Białego Tygodnia, dzieci do sypania kwiatów, służbę liturgiczną, Straż Pożarną do niesienia baldachimu i obstawiania bezpieczeństwa procesji oraz osoby do niesienia feretronów. Prosimy również o udekorowanie trasy przejścia procesji.

6. Koło Gospodyń Wiejskich w Stryszowie organizuje dwudniową wycieczkę do Wrocławia 11 i 12 lipca. Informacji udziela i zapisy prowadzi pani Czesława Mrajca.

7. Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiarę na kwiaty: Paulinie Chechelskiej, Pawłowi Krynickiemu, Krzysztofowi Kozik, Robertowi Mirocha, Tomaszowi Front, Zofii Leja, Józefowi Kubieniec i Adamowi Pieczara. W tym tygodniu o posprzątanie i udekorowanie kościoła proszeni są Rodzice dzieci pierwszokomunijnych.