Ogłoszenia parafialne

IV Niedziela Wielkanocna (Dobrego Pasterza)
21.04.2024

1. Dzisiaj Czwarta Niedziela Wielkanocna.

W Kalendarzu Liturgiczny tego tygodnia:

  • wtorek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika;
  • środa – św. Jerzego, męczennika;
  • czwartek – święto św. Marka, Ewangelisty.

2. W ubiegłą niedzielę, drugą miesiąca, zebrano pod chórem przez zapisy na listę oraz przelano na konto parafialne na remonty w naszej parafii i rozbudowę cmentarza kwotę 6200 zł. Za wszystkie ofiary składam Bóg zapłać. Lista ofiarodawców jest wydrukowana w biuletynie.

3. W najbliższy piątek, po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00, w kościele będzie spotkanie z młodzieży z klas VIII Szkół Podstawowych, przygotowujących się do sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

4. Z kolei w najbliższą środę, o godz. 16.00, na plebanii, będzie spotkanie Rady Parafialnej dotyczące inwentaryzacji cmentarza przez firmę Grobonet. Będzie to fideokonferencja z przedstawicielem firmy, który wyjaśni zasady działania inwentaryzacji i odpowie na ewentualne pytania.

5. W ramach trwającego w naszej diecezji Kongresu Eucharystycznego, który ma nam na nowo przybliżyć istotę, znaczenie i potrzebę Eucharystii w naszym życiu, będziemy przeżywać 4 i 5 maja DOBĘ z EUCHARYSTIĄ, którą poprowadzi, ks. Jacek Pędziwiatr z Radia Anioł Beskidów. Modlitwa rozpocznie się Mszą św. w sobotę, o godz. 18.00 z Nabożeństwem Majowym a następnie będzie adoracja z Grupami Parafialnymi i rodzinami, której celem będzie przybliżenie potrzeby osobistego spotkania z Chrystusem w Eucharystii. Adoracja będzie trwała do godz. 22.00 a zakończy się indywidualnym błogosławieniem Najświętszym Sakramentem uczestników. W prowadzenie adoracji będzie zaangażowany ks. Jacek. Z kolei w niedzielę, na wszystkich Mszach świętych będzie słowo Boże na nowo przybliżające nam czym jest Eucharystia, z jakich elementów się składa, jak w niej uczestniczyć i jak wielkim skarbem powinna być dla każdego z nas. Do uczestnictwa zapraszam Grupy Parafialne, dorosłych i młodzież i dzieci.

6. Bractwo Królowej Polski zaprasza na pielgrzymkę wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi w sobotę, 4 maja. Jest to pierwsza z pięciu kolejnych pielgrzymek wynagradzających. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy przyjmuje Renata Kotula do 28 kwietnia.

7. Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiarę na kwiaty: Grażynie Wielgus, Wiesławowi Wróbel, Renacie Ćwiertnia, Stefanowi Witek, Pawłowi Pękala, Grażynie Pindelskiej oraz Rafałowi i Leszkowi Świadek. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła proszeni są: Michał Majerski, Kazimierz Grzybek, Agata Wcisło, Józef Kwartnik, Rafał Piętoń, Stanisław Opyrchał i Marek Studnicki.