V Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiaj V Niedziela Wielkanocna.

W Kalendarzu Liturgicznym tego tygodnia:

• w poniedziałek: święto św. Katarzyny Sieneńskiej;
  • w czwartek: św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła;
  • w piątek: uroczystość NMP Królowej Polski. Msze w tym dniu będą wg porządku niedzielnego;
  • w sobotę: św. Floriana, męczennika.

2. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy piątek miesiąca. W tym dniu jest jednak uroczystość i niedzielny porządek Mszy św., więc nie będzie w tym dniu spowiedzi. Wizyta u chorych będzie w sobotę, od godz. 9.00. Wizyta będzie u chorych do których jestem zawożony przez pana Ryszarda Talagę. W sobotę, po rannej Mszy św. Nabożeństwo Pierwszych Sobót a po wieczornej Mszy świętej kolejny Wieczór Papieski prowadzony przez Wspólnotę JPII.

3. Od poniedziałku, ulegnie zmianie godzina odprawiania Mszy św. wieczornych w tygodniu, z 17.00 na 18.00. Ponadto Msze św. w tygodniu, ze względu na nabożeństwa majowe, przez cały maj, oprócz sobót, będą tylko wieczorem.

4. Od środy rozpoczynają się Nabożeństwa Majowe. W niedziele będą one po Mszy św. o godz. 11.00 a w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00. Pierwsze nabożeństwo, w środę, będzie połączone z procesją wokół kościoła.

5. Teatr Młodych kultywując tradycję wspólnotowego śpiewania majówek przy kapliczkach serdecznie zaprasza na śpiewanie Litanii i pieśni maryjnych. W środę, 3 maja, młodzi zapraszają pod kapliczkę „Nad Piłą”, 5 maja pod kapliczkę na Krzyżówce, 12 maja modlić się będziemy obok kaplicy w Dąbrówce, 19 maja obok kapliczki „Na Alasce” i 26 maja przy kaplicy na Wielkim Polu. Śpiewanie rozpocznie się o godzinie 19.00. Serdecznie zapraszamy starszych, rodziców i dzieci. PLAKAT

6. Parafialne Dróżki Pana Jezusa odbędą się tradycyjnie w uroczystość M.B. Królowej Polski, 3 maja. Rozpoczęcie na placu Rajskim o godz. 8.00 rano. Na zakończenie dróżek około godz. 12.30 nastąpi tradycyjne wprowadzenie pielgrzymki stryszowskiej do w Bazyliki Matki Boskiej Anielskiej wspólna modlitwa i błogosławieństwo pielgrzymów.

7. W ramach trwającego w naszej diecezji Kongresu Eucharystycznego, który ma nam na nowo przybliżyć istotę, znaczenie i potrzebę Eucharystii w naszym życiu, będziemy przeżywać w najbliższą sobotę i niedzielę DOBĘ z EUCHARYSTIĄ, którą poprowadzi, ks. Jacek Pędziwiatr z Radia Anioł Beskidów. Modlitwa rozpocznie się Mszą św. w sobotę, o godz. 18.00 z Nabożeństwem Majowym a następnie będzie adoracja z Grupami Parafialnymi i rodzinami, której celem będzie przybliżenie potrzeby osobistego spotkania z Chrystusem w Eucharystii. Adoracja będzie trwała do godz. 22.00 a zakończy się indywidualnym błogosławieniem Najświętszym Sakramentem uczestników. W prowadzenie adoracji będzie zaangażowany ks. Jacek. Z kolei w niedzielę, na wszystkich Mszach świętych będzie słowo Boże na nowo przybliżające nam czym jest Eucharystia, z jakich elementów się składa, jak w niej uczestniczyć i jak wielkim skarbem powinna być dla każdego z nas.
Do udziału w adoracji zapraszam:
  – na godz. 18.00 – dzieci i młodzież (szczególnie dzieci pierwszokomunijne i młodzież przygotowującą się do bierzmowania)
  – na godz. 19.30 – młode małżeństwa (do 10 lat) oraz Róże Różańcowe i Bractwo MB Pocieszenia
  – na godz. 20.30 – Starsze małżeństwa (powyżej 10 lat) oraz wspólnotę Domowego Kościoła, wspólnotę Galilea, i wspólnoty muzyczne.

8. W imieniu Wójta i Gminy serdecznie zapraszam na Gminne Obchody Dnia Strażaka połączone z Piknikiem Patriotycznym z okazji Święta Konstytucji 3 Maja oraz Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Wydarzenie odbędzie się 3 maja 2024 r. w Ośrodku Wypoczynkowo-Rekolekcyjnym Caritas w Zakrzowie. Świętowanie rozpocznie się o godz. 11.00 od Mszą św. w intencji Ojczyzny i Strażaków. Po Mszy nastąpi uroczyste wciągnięcie flagi państwowej na maszt i odśpiewanie hymnu narodowego. Na dalszą część uroczystości: wręczenie odznaczeń strażackich, koncert Orkiestry OSP Łękawica oraz Piknik Patriotyczny zapraszamy na plac apelowy przed stołówką w Caritasie. Na uczestników czekać będą biało- czerwone flagi, poczęstunek oraz sadzonki drzew.

9. Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiarę na kwiaty: Joannie Majerskiej, Kazimierzowi Grzybek, Zuzannie i Maksymilianowi Opyrchał oraz Kacprowi Stachurskiemu. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła proszeni są: Kazimierz Stuglik, Zbigniew i Janusz Kleszcz, Wojciech Styś, Paweł Pabiś, Danuta i Marian Nieckula, Łukasz i Tadeusz Bogunia oraz Piotr Dobosz.