XX Niedziela Zwykła
14.08.2022

1. Dzisiaj XX Niedziela Zwykła. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia: w poniedziałek: uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. według porządku niedzielnego: o 7.30; 9.00 w Dąbrówce i 11.00. Na Mszach świętych będzie błogosławienie ziół i kwiatów. Przypominamy, że jest to święto obowiązkowe w Roku Liturgicznym.; w środę: święto św. Jacka, prezbitera; w sobotę: św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.

2. W dzisiejszą niedzielę, jako drugą miesiąca, są zbierane pod chórem, przez zapisy na listę, ofiary na remonty w naszej parafii. Za ofiarność składam Bóg zapłać.

3. Trwają wakacje. Wszystkim urlopowiczom oraz dzieciom i młodzieży, życzę udanego wypoczynku i nabrania sił do dalszej pracy i nauki. Przypominam jednocześnie, że w czasie wakacji nie ma urlopu od obowiązków wobec Pana Boga, więc wyjeżdżając zadbajmy o ich wypełnienie.

4. Wspólnoty modlitewne zapraszają wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy różańcowej w każdą środę i piątek (oprócz pierwszego) o godz. 17.25.

5. “Teatr Młodych im. Rudolfa Warzechy serdecznie zaprasza na kolejne wydarzenie – PAMIĘĆ RZECZY, które odbędzie się 28 sierpnia o godz. 17.00. Jest to wystawa połączona ze zwiedzaniem kościoła i terenu wokół plebanii z żywymi obrazami w tle. Serdecznie zapraszam, tym bardziej, że wydarzenie zaplanowano w dzień odpustu brackiego w naszej parafii, dlatego też będzie można sporo dowiedzieć się o historii Arcybractwa i innych wspólnot w naszej parafii. Jednocześnie przypominam, że w poniedziałek, 15 sierpnia, o godz. 18.00 można po raz ostatni zobaczyć komedię “Consilium facultatis” na tle plebanii. W razie deszczu spektakl odbędzie się w salce przy plebanii”.

6. Parafia składa Bóg zapłać panu Janowi Żmija za wykonanie remontu drzwi do kaplicy cmentarnej i panu Sławomirowi Dura za lakier potrzebny do ich renowacji.

7. W imieniu pani Zofii Zarzyckiej, zapraszam do Asysty na Kalwarii Zebrzydowskiej w dniu 19 sierpnia, na godzinę 15.00, dzieci komunijne tegoroczne i zeszłego roku oraz młodzież ze Stryszowa oraz Dąbrówki. Szczegóły u pani Zofii.

8. Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiarę na kwiaty: Łucji Urbanik, Barbarze Talaga, Annie i Józefie Łopata, Bożenie i Krzysztofowi Bąk i Jecentemu Steczek. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła proszeni są: Bogdan Kopytyński, Jan Odrowąż, Adam Stawowy, Roman Sikora, Anna Wyka, Rafał Moćko, Andrzej Biskup i Maria Rak.