II Niedziela Adwentu
4.12.2022

1. Dzisiaj II Niedziela Adwentu. Przypominam, że Msza św. Roratnia, ku czci Matki Bożej, jest w naszej parafii w poniedziałek, wtorek i czwartek o godz. 6.45 a w środę, piątek i w sobotę o godz. 17.00. Do licznego udziału w Roratach zapraszamy i zachęcamy zarówno dorosłych jak i dzieci. Hasłem kazań na tegoroczne roraty jest „Anielska podróż do Betlejem”. Rorat nie ma w niedziele. W Kalendarzu Liturgicznym tego tygodnia: we środę – św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła; w czwartek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msza św. w tym dniu będzie o godz. 17.00. Na tej Mszy św. będzie również spotkanie formacyjne rodziców i dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii świętej połączone z poświęceniem medalików. Będzie to również Msza św. Roratnia.

2. Przypominam, że wizyty u chorych z Najświętszym Sakramentem przed świętami będą w czwartek, 22 grudnia dla grupy chorych z Dąbrówką i w piątek 23 grudnia, dla grupy chorych ze Stryszowa. Spowiedź przedświąteczna będzie w sobotę, 17 grudnia. Od 8.00 do 10.00 i od 16.30 do 18.00 w Stryszowie oraz od 16.00 do 16.30 w Dąbrówce.

3. W przyszłą niedzielę, jako drugą miesiąca, będą zbierane pod chórem przez zapisy na listę ofiary na remonty w naszej parafii. Za wszelkie ofiary składamy Bóg zapłać.

4. Od minionego tygodnia domy parafian odwiedza z opłatkami Pan Kościelny. Podobnie jak w poprzednie lata, ofiara składana przy tej okazji będzie przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania naszej świątyni. Aby te koszty pokryć w miarę w całości, po ostatnich wielkich podwyżkach gazu i energii, proszę o poważne potraktowanie tej ofiary przez każdą rodzinę (a nie tylko każdy dom) z naszej parafii. Rodziny, których nie będzie w domu, będą mogły nabyć opłatki u Pana Kościelnego w zakrystii. Pan Kościelny w tym tygodniu przejdzie po następujących częściach Stryszowa:
   – poniedziałek, 6 XII – od Krzyżówki do Stacji
   – wtorek, 7 XII – Centrum I i II
   – środa, 8 XII – Potoczek I i II
   – czwartek, 9 XII – od Zakrzowa do kościoła
W Dąbrówce opłatki będą rozprowadzane w kaplicy po Mszy świętej niedzielnej oraz w Pawilonie Handlowym, w poniedziałki, środy i soboty od godz. 9.00 do 12.00.

5. Podobnie jak w ubiegłych latach Caritas Polska prowadzi akcję rozprowadzania świec wigilijnych, z których dochód będzie przeznaczony na pomoc najbiedniejszym. Świece są do nabycia przed kościołem i w zakrystii. Cena dużej wynosi 15 zł a małej 9 zł – można oczywiście złożyć większą ofiarę.

6. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty: Klaudii i Dorocie Gębala, Marianowi Kolasa, Lidii Malina, Monice Frosztęga, Krzysztofowi Zięba, Jadwidze Kmiecik i Jerzemu Kozioł. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła prosimy: Stanisława i Andrzeja Wróbel, Marcina Michalskiego, Romana Pindla, Eugeniusza Wojtana, Andrzeja Chmielarza, Adama Bubiaka, Krzysztofa Bąka, Lidię Kuc i Mirosława Góralczyka.

7. Od dzisiejszej niedzieli jest w zakrystii dostępna książka intencyjna na 2023 rok. Intencje będą przyjmowane jednak w niedziele, po Mszy o godz. 11.00 i 17.00 oraz po Mszach św. w tygodniu a także w kancelarii, w godzinach jej otwarcia.