XI Niedziela Zwykła
13.06.2021

1. Dzisiaj Jedenasta Niedziela Zwykła. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia: w poniedziałek: bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika; w czwartek: św. brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

2. Trwają Nabożeństwa czerwcowe, które są w poniedziałek, wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 7.00 a w środę, piątek i sobotę po Mszy św. o godz. 18.00. W niedziele Nabożeństwo jest po Mszy św. o godz. 11.00. Zachęcamy do licznego udziału.
     Przy tej okazji składam gorące Bóg zapłać wszystkim, którzy brali czynny udział w oktawie Bożego Ciała. Zarówno dorosłym, niosącym feretrony, chorągwie i baldachim jak również dzieciom sypiącym kwiaty, dzwoniącym dzwonkami i idącym w strojach pierwszokomunijnych. Pomimo różnych obostrzeń, w naszej parafii zarówno Boże Ciało jak i jego Oktawa były w tym roku, przez ilość osób, wyjątkowym świadectwem wiary w obecność Chrystusa w Eucharystii.

3. Pragnę poinformować, że piątkowa Msza św. za zmarłych o godz. 15.00 z Koronką do Bożego Miłosierdzia będzie wyjątkowo, w tym tygodniu nie w piątek ale w czwartek. Również na następny tydzień jest przeniesiona Msza św. z udziałem Diakonii Muzycznej połączona z adoracją i indywidualnym błogosławieństwem.

4. Trwają spotkania młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Spotkania są co tydzień bez podziału na grupy. Spotkania będą w tym tygodniu dla klasy VIII w piątek, a dla klasy I Szkoły Średniej w sobotę. Spotkania rozpoczynają się udziałem we Mszy św. o godz. 18.00 i Nabożeństwie Czerwcowym. Spotkania są obowiązkowe.

5. W dzisiejszą niedzielę, jako drugą miesiąca, są zbierane pod chórem przez zapisy na listę ofiary na remonty w naszej parafii. Za wszelkie ofiary składamy Bóg zapłać.

6. Drodzy Parafianie. Jako Caritas Parafialne pragniemy podziękować wszystkim, którzy w tym trudnym czasie panującej epidemii, otworzyli swoje serca i nieśli pomoc dla Lucy, Johna i Ndagire – rodzeństwa osieroconych dzieci z Ugandy. Dzięki Waszemu zaangażowaniu podczas Jałmużny Wielkopostnej udało się zebrać 7 500,00 zł. Łącznie w tym roku do Ugandy przekazaliśmy 10 926,00 zł. Kwota 8 926,00 zł zostanie przeznaczona na comiesięczne finansowanie jedzenia i podstawowych wydatków rodzeństwa przez okres kolejnych dwóch lat. Reszta pieniędzy 2000 zł wesprze projekt “Feed the hungry” (Nakarmić głodnych), który ma na celu dożywianie najbiedniejszych mieszkańców parafii w Ugandzie. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za zaangażowanie i wysiłek jaki włożyliście w tą akcję i głęboko wierzymy, że ta zbiórka odmieni życie rodzeństwa. Wszystkim Wam, którzy dołożyliście swoją część do tego dzieła bezinteresownej miłości i wrażliwości na drugiego człowieka z całego serca dziękujemy.

7. W najbliższą sobotę, 19 czerwca, po wieczornej Mszy świętej na plebanię, zapraszam radnych ze Stryszowa i Dąbrówki. Chciałbym w ich obecności poruszyć problem kończącego się miejsca na cmentarzu i kosztów wywozu śmieci.

8. W piątek, 2 lipca, będzie przeprowadzona na parkingu przy kościele, jak co roku, zbiórka a następnie utylizacja zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zużyty sprzęt będzie zbierany do godz. 14.00. Szczegóły na plakatach, ulotkach do zabrania i w Biuletynie.

9. Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiarę na kwiaty: Dorocie Karasińskiej, Jadwidze Chmielarz, Agacie Markiewicz oraz Marii i Krzysztofowi Cycoń. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła prosimy następujące osoby: Andrzeja Makówkę, Piotra Grygiel, Stanisława Porzyckiego, Jana Pawłowskiego i Grzegorza Skoczylasa.