II Niedziela Zwykła
17.01.2021

1. Dzisiaj Niedziela Chrztu Pańskiego kończąca liturgiczny okres Bożego Narodzenia. W Kalendarzu Liturgicznym tego tygodnia: we wtorek – św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa; w czwartek – św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

2. W ubiegłą niedzielę, drugą miesiąca, zebrano pod chórem przez zapisy na listę oraz przelano na konto parafialne na remonty w naszej parafii ofiarę 1600 zł. Za wszystkie ofiary składamy Bóg zapłać. Lista ofiarodawców jest wydrukowana w biuletynie.

3. Zgodnie z zaleceniami Episkopatu Polski i naszego Metropolity, aby zachować względy bezpieczeństwa, nie będzie w tym roku wizyty duszpasterskiej w tradycyjnej formie. Aby jednak pomodlić się za rodziny w parafii i otrzymać błogosławieństwo na Nowy Rok, od jutra będą odprawione Msze św. dla mieszkańców odcinków kolędowych. Msze św. będą o godz. 18.00. W tym tygodniu zapraszamy:
w poniedziałek (18.01), na godz. 18.00: mieszkańców odcinków: od państwa Bogdanik do Państwa Partyka i Ostałowa;
we wtorek (19.01), na godz. 18.00: mieszkańców odcinków: od Krzyżówki do Stacji oraz Bugaj, Zalipie, Zarębki i Krajka;
w czwartek (21.01), na godz. 18.00: mieszkańców odcinków: Kocioł, Rzyczki, Wielkie Pole, Zalas oraz odcinek od Zakrzowa do kościoła.

Szczegółowy plan jest wydrukowany w biuletynie oraz umieszczony w gablotce i na stronie internetowej parafii.

Podczas Mszy św. będzie możliwość złożenia ofiary kolędowej dla Pana Kościelnego, dla którego jest to forma wynagrodzenia za cały rok pracy w naszej parafii. Ofiarę będzie można złożyć do puszki, która będzie wtedy wystawiona przy wyjściu z kościoła. Wychodząc ze świątyni będzie można również zabrać kolędowe naklejki do przyklejenie na drzwiach a do przyniesionych naczyń wodę święconą do pokropienia domów.

4. W całym kraju obowiązują obostrzenia związane z trwająca pandemią. Wszyscy uczestnicy nabożeństw powinni mieć założone maseczki lub przyłbice zakrywające usta i nos. Ponadto osoby w miejscach publicznych, takich jak świątynia, powinny zajmować przestrzeń 14 m2. W naszym kościele może na Mszy świętej przebywać około 25 osób oraz około 25 na terenie przykościelnym z zachowaniem odpowiedniej odległości. Do Komunii świętej proszę przystępować również zachowując 2 metrowe odległości od siebie. Bardzo proszę parafian by wzajemnie, w ramach miłości do bliźniego i pokory, dbać o swoje bezpieczeństwo.

5. Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiarę na kwiaty: Joannie Mirocha, Marii i Zenonowi Madej, Ilonie Walczyszyn oraz Józefowi i Izabeli Gębala. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła prosimy następujące osoby: Marka i Łukasza i Andrzeja Studnickich, Bogdana Oleksego i Henryka Musiała.