XXIV Niedziela Zwykła
13.09.2020

1. Dzisiaj Dwudziesta Czwarta Niedziela Zwykła. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia: w poniedziałek: święto Podwyższenia Krzyża Świętego; we wtorek: NMP Bolesnej; w środę: św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa; w piątek: święto św. Stanisława Kostki, zakonnika. W każdą środę, po Mszy św. wieczornej w kościele zapraszamy na katechezy dla dorosłych natomiast w czwartki, Msza święta wieczorna jest odprawiana w rycie łacińskim.

W związku z trwającą epidemią koronawirusa przypominamy, że mając na względzie dobro innych ludzi, osoby uczestniczące na Mszach świętych powinny mieć usta i nos zasłonięte maseczkami i zdejmować je tylko podczas przyjmowania Komunii świętej. Do Komunii św., gdy jest większa ilość osób, powinniśmy przystępować zachowując dwa metry odstępu od siebie – w pierwszej kolejności prosimy aby podchodziły osoby przyjmujące Pana Jezusa na rękę, i by czyniły to na stojąco, a w następnej kolejności osoby przyjmujące w sposób tradycyjne, na klęcząco. Przy wejściu do kościoła są również umieszczone bezdotykowe urządzenia do dezynfekcji rąk. Aby je użyć wystarczy podstawić dłonie pod urządzenie na odległość około 10 centymetrów a wtedy uruchomi się czujnik który odkazi dłonie. Proszę nie naciskać niczego na urządzeniach.

2. W dzisiejszą niedzielę, jako drugą miesiąca, są zbierane pod chórem przez zapisy na listę ofiary na remonty w naszej parafii. Za wszelkie ofiary składamy Bóg zapłać.

3. W najbliższy piątek, 18 września, o godz. 19.00 będzie Msza św. z udziałem Diakonii Muzycznej a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu z indywidualnym błogosławieństwem jej uczestników na zakończenie. Chętnych do modlitwy zapraszamy do uczestnictwa.

4. Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiarę na kwiaty: Dominice Gwiżdż, Marcie Kuchta, Joannie i Łukaszowi Lenart i Romanowi Odrowąż. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła prosimy: Marię Łabędź, Tomasza Króla, Waldemara i Annę Kozik oraz Andrzeja Gębalę.

5. Wójt Gminy Stryszów informuje o możliwości uzyskania dofinansowania na wymianę starego kotła węglowego na ekologiczny kocioł na pellet. Maksymalne dofinansowanie wynosi 9 000 zł. Osoby zainteresowane proszone są o pilny kontakt telefoniczny z Urzędem Gminy Stryszów.

6. Sołtys Stryszowa informuje, że trzecią ratę podatku rolnego oraz opłaty za śmieci będzie przyjmował 14 i 15 września. Z kolei 18 września, o godz. 18.00, w Sali OSP Stryszów, odbędzie się zebranie wiejskie. Szczegóły na tablicach ogłoszeń.