IV Niedziela Zwykła
29.01.2023

1. Dzisiaj IV Niedziela Zwykła. W Kalendarzu Liturgicznym tego tygodnia: we wtorek – św. Jana Bosko, prezbitera; w czwartek – święto Ofiarowania Pańskiego, Matki Boskiej Gromnicznej. Msze św. w tym dniu będą o godz. 7.00, 16.00 w Dąbrówce i 18.00 w Stryszowie, Jest to również XXVII Dzień Życia Konsekrowanego, dlatego składka z tego dnia zostanie przeznaczona na zakony kontemplacyjne.

2. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź będzie w piątek, od godz. 15.40 w Dąbrówce i od godz. 17.00 w Stryszowie. Wizyta u chorych będzie w sobotę, od godz. 9.00 – Tym razem zostaną odwiedzeni chorzy do których jeździł ksiądz Wikariusz, czyli część Stryszowa i Dąbrówka. W sobotę, po rannej Mszy św. nabożeństwo Pierwszych Sobót i Różaniec za Ojczyznę, a po wieczornej kolejny Wieczór Papieski prowadzony przez Wspólnotę JPII.

3. Zaplanowana na ten rok wizyta duszpasterska w domach parafian zostaje odwołana z powodu mojego stanu zdrowia, a dokładniej problemów z nogami, które wymagają długiego leczenia i unikania większego wysiłku związanego między innymi z długotrwałym chodzeniem. W związku z tym, wizyta duszpasterska będzie miała taki charakter jak w czasie pandemii, czyli będzie to dodatkowa Msza św. w niedziele, o godz. 15.00, w czasie której będziemy modlić się za rodziny zaproszonych odcinków kolędowych. Po Mszy św. będzie można również złożyć, do wystawionych na końcu kościoła puszek, ofiarę dla Pana Kościelnego, dla którego wizyta duszpasterska jest formą wynagrodzenia za całoroczną pracę oraz dla Ministrantów jako podziękowanie za pomoc w całorocznej posłudze przy ołtarzu. Pan Kościelny będzie również przy wyjściu z kościoła rozdawał pamiątkowe naklejki kolędowe na drzwi i pamiątkowe obrazki kolędowe. Na Msze świętą w dniu dzisiejszym zapraszam:

Niedziela, 29.01.2023 – godzina 15.00 mieszkańców następujących odcinków kolędowych:
a) od Krzyżówki do Ośrodka (część II)
b) Ligoczyzna (część I)
c) Ogrody i Wajdówka (część II)
d) Bugaj

Niedziela, 05.02.2023 – godzina 15.00 (Dąbrówka) – mieszkańców następujących odcinków kolędowych:
a) Dąbrówka I (od państwa Miarka)
b) Dąbrówka II (od państwa Kasprzyckich)
c) Dąbrówka III (od państwa Stuglik)

Niedziela, 12.02.2023 – godzina 15.00 mieszkańców następujących odcinków kolędowych:
a) Ostałowa
b) Zadział, Pawlikówka i Rdzawki
c) Wielkie Pole

Niedziela, 19.02.2023 – godzina 15.00 mieszkańców następujących odcinków kolędowych:
a) Kocioł, Rzyczki, Dział
b) Zalipie, Parie Kamieniec, Krajka
c) Zalas i Chełm

4. W piątek, 3 lutego, o godzinie 16.00 w kościele odbędzie się zebranie Służby Liturgicznej Ołtarza.
 Bractwo NMP Królowej Korony Polski zaprasza do pielgrzymowania w sobotę, 4 lutego, na JASNĄ GÓRĘ, aby zawierzyć się Niepokalanemu Sercu Maryi. Zgłoszenia przyjmuje pani Renta Kotula do 1 lutego.

5. W dniach od 16 do 18 czerwca organizowana jest pielgrzymka do Sanktuarium w Lichenia i Ogólnopolskiego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Szczegółowy program w biuletynie i na stronie internetowej parafii za tydzień. Zapisy wraz z wpłatą zadatku przyjmuje pan Kazimierz Grzybek.

6. Rada Rodziców przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Stryszowie serdecznie zaprasza na kiermasz ciast, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 6 lutego, po Mszach św. przy kościele w Stryszowie.

7. Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiarę na kwiaty: Pawłowi Krynickiemu, Paulinie Chechelskiej, Jolancie i Januszowi Korczak, Anecie Klaja, Markowi i Danucie Kobylańskim, Janowi Ćwiertnia, Zofii i Andrzejowi Polak oraz Annie Korzeniowskiej. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła proszeni są: Bogusław i Zbigniew Miś, Roman Talaga, Barbara Konrad, Mariusz Huber, Robert Mirocha, Daniel Kozik, Tomasz Front, Zofia Leja i Jan Zadora.