XIII Niedziela Zwykła
26.06.2022

1. Dzisiaj XIII Niedziela Zwykła. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia: we wtorek: św. Ireneusza, biskupa i męczennika; w środę: uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Przypominam, że w miesiącu lipcu i sierpniu, w niedziele, nie będzie wieczornej Mszy św. o godz. 17.00.

2. Do czwartku Trwają jeszcze Nabożeństwa Czerwcowe, które będą w poniedziałek, wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 7.00, a w środę po Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy do udziału dzieci i dorosłych.

3. Parafia i mieszkańcy Dąbrówki składają Bóg zapłać za dobrowolne ofiary złożone na remont kaplicy w czerwcu 2022 roku w kwocie 950 zł. Lista ofiarodawców jest wydrukowana w biuletynie.

4. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź w piątek, od 15.40 w Dąbrówce a następnie o 16.00 Msza święta i od 17.30 w Stryszowie. Wizyta u chorych będzie z uwagi na to, że w parafii będzie teraz już tylko jeden kapłan, co drugi miesiąc. W sobotę, od godz. 9.00 z Panem Jezusem zostaną odwiedzeni chorzy, do której do tej pory jeździł ks. Proboszcz, a w sierpniu ci, do których jeździł ks. Diakon. W sobotę, po rannej Mszy św. Nabożeństwo Pierwszych Sobót a po nim Różaniec który poprowadzą członkowie Bractwa Królowej Korony Polski z Jasnej Góry i Róże Różańcowe z naszej parafii.

5. Wspólnota Żywego Różańca, Bractwo Matki Bożej Pocieszenia i Bractwo NMP Królowej Korony Polski z Jasnej Góry zapraszają wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy różańcowej w każdą środę o godz. 17.30. Wypełniając prośbę Matki Bożej – “Odmawiajcie codziennie różaniec” – będziemy prosić potrzebne nam Boże łaski.

6. W sobotę, 30 lipca, organizowana jest pielgrzymka do Ostrej Bramy w Skarżysku Kamiennej. Jest to wierna kopia sanktuarium znajdującego się w Wilnie na Litwie, ufundowana przez wiernych i księży którzy w wyniku ostatniej wojny zmuszeni zostali do opuszczenia Wilna. W programie: Msza św. przed obrazem Matki Bożej Ostrobramskiej oraz zwiedzanie bazyliki z przewodnikiem. W drodze powrotnej planowane jest zwiedzanie muzeum zegarów w Jędrzejowie. Koszt pielgrzymki 120 zł od osoby. Zapisy przyjmuje pan Kazimierz Grzybek.

7. W niedzielę 17 lipca odbędzie się wydarzenie plenerowe STRYSZÓW ZAWSZE ŁADNY – SAKRALNE DZIEDZICTWO, dzięki któremu uczcimy jubileusz 180. rocznicy konsekracji naszego kościoła parafialnego. Program znajduje się w plakacie.

W związku ze 180. rocznicą konsekracji naszej świątyni ogłaszamy również konkurs dla dzieci z klas szkoły podstawowej i ponadpodstawowej z nagrodami, który wiąże się z rocznicą konsekracji kościoła. Do niedzieli 10 lipca należy złożyć w zakrystii prace zatytułowaną SAKRALNE DZIEDZICTWO STRYSZOWA. Technika prac dowolna – mogą być to opowiadania, rysunki, rzeźby, kolaże itd. – warunkiem jest własnoręczne wykonanie. Rozstrzygnięcie będzie w niedzielę 17 lipca.

8. Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiarę na kwiaty: Małgorzacie Piwowarczyk, Annie Wąsik, Zofii Sermak, Renacie Kotula, Annie i Agnieszce Porąbskim oraz Katarzynie Maślanka. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła proszeni są: Roman Porębski, Zofia Targańska, Wiesław Kumorowski, Andrzej Pękala, Wiesław Garlacz i Włodzimierz Dudoń.