XVIII Niedziela Zwykła
1.08.2021

1. Dzisiaj Osiemnasta Niedziela Zwykła. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia: w środę: św. Jana Marii Vianneya, prezbitera; w piątek: święto Przemienienia Pańskiego. W dzisiejszą niedzielę, po wszystkich Mszach św., z okazji zeszłotygodniowego wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, będzie błogosławieństwo pojazdów mechanicznych na parkingach przy kościele. Przy tej okazji kierowcy, jak co roku, mogą włączyć się w ogólnopolskie dzieło pomocy Misjonarzom MIVA Polska „jeden grosz za kilometr” i złożyć ofiarę na ten cel.

2. Trwają wakacje. Wszystkim urlopowiczom oraz dzieciom i młodzieży, życzę udanego wypoczynku i nabrania sił do dalszej pracy i nauki. Przypominam jednocześnie, że w czasie wakacji nie ma urlopu od obowiązków wobec Pana Boga, więc wyjeżdżając zadbajmy o ich wypełnienie.

3. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź w piątek, od 15.40 w Dąbrówce a po niej Msza św. o 16.00 i w od 17.00 w Stryszowie. W sobotę, pierwszą miesiąca, po rannej Mszy św. nabożeństwo Pierwszych Sobót. Przez okres wakacji nie będzie odwiedzin chorych z Najświętszym Sakramentem (chyba, że chory bardzo będzie chciał skorzystać z sakramentu pokuty i przyjąć Komunię świętą).

4. W przyszłą niedzielę, jako drugą miesiąca, będą zbierane pod chórem przez zapisy na listę ofiary na remonty w naszej parafii. Za wszelkie ofiary składamy Bóg zapłać.

5. Gmina Stryszów informuje, że 1 lipca rozpoczął się proces składania deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, który ma na celu zabranie danych dotyczących źródeł ciepła i spalania paliw w budynkach mieszkalnych i niemieszkalnych. W imieniu władz samorządowych i własnym zachęcamy mieszkańców Stryszowa do szczepień przeciw COVID-19, które są najskuteczniejsza formą ochrony przez pandemią. Chętni mogą zapisywać się bez problemów w Ośrodku Zdrowia. Gmina przypomina również, że trwa Powszechny Spis Ludności, w którym mają obowiązek uczestniczyć wszyscy obywatele. Jak na razie w naszej gminie spisało się bardzo niewiele osób. Dlatego apelujemy, żeby uczynić to przez internet, telefonicznie, lub przy pomocy pracowników Gminy, aby uniknąć kar za nieprzystąpienie do spisu. Więcej szczegółów na informacji z Gminy w gablotce i na stronie internetowej parafii.

6. Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiarę na kwiaty: Romanowi Bogdanikowi, Arkadiuszowi Kociołkowi, Jadwidze Piętoń, Sylwii Wróblewskiej i Czesławie Sermak. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła prosimy następujące osoby: Mieczysława Wróbla, Rafała Garlacza, Jolantę Sadzik, Ewę Czarniak, Justynę Żarnowską, Marię Drążek i Urszulę Wieczorek.