24.05.2020

1. Dzisiaj VII Niedziela Wielkanocna w którą przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia: we wtorek: św. Filipa Nereusza, kapłana, w piątek: św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy. Przypominamy, że osoby uczestniczące na Mszy świętej mają mieć zasłonięte twarze i powinny odsłaniać je tylko podczas przyjmowania Komunii świętej. Do Komunii św., gdy jest większa ilość osób, przystępujemy procesyjnie zachowując dwa metry odstępu od siebie. Osoby, które przyjmują Komunię w sposób tradycyjny, czyli do ust, proszone są o uklęknięcie a osoby przyjmujące Komunię na rękę, proszone są o pozostanie w postawie stojącej.

2. Trwają Nabożeństwa Majowe w czasie których śpiewem Litanii Loretańskiej oddajemy cześć Matce Bożej. W niedziele i w tygodniu nabożeństwa są po Mszach świętych wieczornych. W środy, o 18.00, zapraszamy na Nowennę, w czasie której modlimy się za żywych członków naszej parafii, a po Mszy świętej na Katechezę dla Dorosłych. W czwartki od 17.00 Adoracja Wspólnoty Intronizacji Serca Pana Jezusa. Również w czwartki zapraszamy na Mszę św. wieczorną, która odprawiana jest po łacinie. W piątki, w Godzinie Miłosierdzia, o 15.00, zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a po niej Mszę św. zbiorową za zmarłych.

3.Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiarę na kwiaty: Marii Zając, Michałowi i Zuzannie Stawowy, Jadwidze Studnickiej, Krystynie Czopek, Marii Wiewióra i Leszkowi Zając. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła prosimy: Anetę Brocką, Krzysztofa Laska, Jacka Mirochę, Mariusza Mydlarza, Piotra Pieczarę i Barbarę Zarzycką.