XXXIV Niedziela Zwykła
Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

22.11.2020

1. Dzisiaj XXXIV Niedziela Zwykła, w którą przeżywamy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 11.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa i Akt Poświecenia. Dzisiejsza niedziela kończy Kościelny Rok Liturgiczny. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia: we wtorek: św. męczenników Koreańskich.

W całym kraju obowiązują obostrzenia związane z trwająca pandemia. Wszyscy uczestnicy nabożeństw powinni zatem bezwzględnie posiadać założone maseczki lub przyłbice zakrywające usta i nos. Ponadto osoby w miejscach publicznych, takich jak świątynia, powinny zajmować przestrzeń 14 m2. W naszym kościele może zatem na Mszy świętej przebywać około 25 osób oraz około 25 na terenie przykościelnym z zachowaniem odpowiedniej odległości. Do Komunii świętej proszę przystępować również zachowując 2 metrowe odległości od siebie. Bardzo proszę parafian by wzajemnie, w ramach miłości do bliźniego i pokory, dbać o swoje bezpieczeństwo.

2. W środy i piątki, przez cały listopad, po Mszach św. wieczornych, jest Różaniec za zmarłych, podczas którego są odczytywane wypominki listopadowe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. W ubiegłą niedzielę, trzecią miesiąca, zebrano pod chórem przez zapisy na listę oraz przelano na konto parafialne na remonty w naszej parafii ofiarę 6150 zł. Za wszystkie ofiary składamy Bóg zapłać. Lista ofiarodawców jest wydrukowana w biuletynie. Chciałbym jednocześnie podziękować w imieniu Parafii panu Janowi Zadora i jego firmie budowlanej za bezinteresowne wykonanie przygotowania terenu pod ułożenie kostki brukowej do nowych salek przy plebanii. Pragnę również poinformować, że ostatnio zostały wyremontowane oba piece CO w kościele, w których wymieniono elementy sterujące, gruntownie wyczyszczono i zmieniono zużyte zbiorniki wyrównawcze. Dzięki tym naprawom oba piece powinny jeszcze pracować przez wiele lat. Cały koszt naprawy i wymiany wyniósł około 1500 zł.

4. W bieżącym roku Teatr Młodych zamiast ciastek św. Jana Kantego wydał kalendarz ze zdjęciami z dworu w Stryszowie i ważniejszymi informacjami z historii naszej parafii i wsi. Kalendarze mają charakter pamiątkowy. Zachęcamy do nabycia. Kalendarze można oglądnąć i zakupić w cenie 20 zł w zakrystii.

5. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty: Urszuli Prymuła, Marcie Studnickiej, Elżbiecie Kumorowskiej, Danucie, Emili i Natalii Worytko oraz Andrzejowi Dura. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła prosimy: Andrzeja Wójcika, Marzenę Płatek, Piotra Króla, Sławomira Krynickiego, Ewę Bołdys i Bogusławę Malara.

6. Urząd Gminy Stryszów zawiadamia, że do 30 listopada trwa obowiązkowy Spis Rolny, w którym muszą wziąć wszyscy rolnicy. Można to zrobić samemu poprzez internet lub z pomocą Urzędu Gminy.