XXX Niedziela Zwykła
24.10.2021

1. Dzisiaj XXX Niedziela Zwykła w którą przeżywamy w naszej parafii odpust ku czci św. Jana z Kęt. Uroczystą Sumę Odpustową o godz. 11.30 odprawi i kazanie wygłosi ks. Andrzej Policht, Salezjanin, pracujący obecnie w Żytomierzu na Ukrainie. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia: w czwartek: święto św. apostołów, Szymona i Judy Tadeusza.

2. Trwają Nabożeństwa Różańcowe w czasie których rozważamy tajemnice życia Pana Jezusa i Matki Bożej. W tym roku szczególnie modlimy się o świętość rodzin w naszej parafii i Ojczyźnie. O prowadzenie Różańca w tym tygodniu prosimy:
– w poniedziałek (25 X): młodzież z klasy VI ze SP w Stryszowie
– we wtorek (26 X): młodzież z klasy VII ze SP w Dąbrówce
– w środę (27 X): dzieci z klasy III ze SP w Dąbrówce
– w czwartek (28 X): młodzież z klasy VI ze SP w Dąbrówce
– w piątek (29 X): dzieci z klasy IV ze SP w Stryszowie
– w sobotę (30 X): młodzież z klasy VII ze SP w Stryszowie

3. Parafia i mieszkańcy Dąbrówki składają podziękowanie za złożoną w miesiącu październiku ofiarę 500 zł. na remonty w kaplicy. Mieszkańcy Dąbrówki składają również Bóg zapłać firmie Adama Pawłowskiego za nieodpłatne położenie kostki brukowej obok parkingu i bramy wejściowej do kaplicy. Szczegóły w biuletynie.

5. W zakrystii można już zabierać karteczki do zapisywania wypominków jednorazowych i całorocznych. Wypełnione można składać również w zakrystii lub w kancelarii w godzinach jej urzędowania. Bardzo proszę o wyraźne zapisywanie imion i nazwisk aby uniknąć ewentualnych pomyłek.

6. Wspólnota dla Intronizacji Serca Pana Jezusa zaprasza na czwartkową Adorację Najświętszego Sakramentu, która w najbliższy czwartek, 28 października, rozpocznie się o godz. 17.00. Kolejne adoracje będą po czwartkowych Mszach Świętych porannych lub godzinę przed Mszą, gdy Msza Święta przypadnie po południu. Zapraszamy wszystkich parafian.

7. W najbliższa niedzielę, 31 października, po Mszy św. wieczornej, na plebanii, będzie spotkanie Rodzin Domowego Kościoła. Małżeństwa, które jeszcze są niezdecydowane, zapraszamy, aby zobaczyły czym jest ta wspólnota i jaki jest cel oraz oceniły, czy tak formacja może pomóc ich rodzinie i małżeństwu.

8. W ubiegłą niedzielę, młodzież oazowa z naszej parafii, w ramach Dzieła Pomocy Nowego Tysiąclecia, zebrała przed kościołem do puszek na ten cel ofiarę 1040 zł., która została przelana na konto fundacji. Skan przelewu jest wydrukowany w biuletynie.

9. Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiarę na kwiaty: Jarosławowi, Sylwii i Małgorzacie Kozik, Marcinowi i Łukaszowi Markiewicz, Jakubowi i Piotrowi Gębala oraz Kazimierze i Bogusławie Grajny. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła prosimy: Elżbietę i Agnieszkę Karelus, Annę i Andrzeja Basik oraz Piotra Pindelskiego.