XIX Niedziela Zwykła
9.08.2020

1. Dzisiaj Dziewiętnasta Niedziela Zwykła. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia: w poniedziałek: święto św. Wawrzyńca, diakona; we wtorek: św. Klary, dziewicy; w czwartek: święto NMP Kalwaryjskiej; w sobotę: uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. według porządku niedzielnego: o 7.30; 9.00 w Dąbrówce; 11.00 i 17.00. Na Mszach świętych będzie błogosławienie ziół i kwiatów. Przypominamy, że jest to święto obowiązkowe w Roku Liturgicznym.

W związku z trwającą epidemią koronawirusa, która dotarła również w granice naszej gminy przypominamy, że w myśl zarządzenia sanepidu, osoby uczestniczące na Mszach świętych powinny mieć usta i nos zasłonięte maseczkami i zdejmowały je tylko podczas przyjmowania Komunii świętej. Do Komunii św., gdy jest większa ilość osób, powinniśmy z kolei przystępować zachowując dwa metry odstępu od siebie.

2. W dzisiejszą niedzielę, jako drugą miesiąca, są zbierane pod chórem przez zapisy na listę ofiary na remonty w naszej parafii. Za wszelkie ofiary składamy Bóg zapłać. Jednocześnie chciałem poinformować, że trwają prace wykończeniowe przy ogrodzeniu wokół kościoła. Dotychczas koszt materiałów na wykonanie obecnego etapu ogrodzenia wyniósł około 5000 zł (pustaki szalunkowe, beton, elementy montażowe). Jeśli będziemy posiadali środki finansowe, to zostaną jeszcze zakupione daszki ba murek ogrodzeniowy, które z przywiezieniem będą kosztowały około 3500 zł, oraz środki konserwujące do betonu. Do końca sierpnia zostanie również otynkowana kaplica cmentarna.

3. Trwają wakacje. Wszystkim urlopowiczom oraz dzieciom i młodzieży, życzymy udanego wypoczynku i nabrania sił do dalszej pracy i nauki. Przypominamy jednocześnie, że w lipcu i sierpniu obowiązuje wakacyjny rozkład Mszy świętych w niedzielę i w tygodniu.

4. Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiarę na kwiaty: Katarzynie Jaskierny, Stanisławie i Grzegorzowie Grajny, Krzysztofowi Żmija, Marii Wąsek i Bronisławowi Pawłowskiemu. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła prosimy: Marka Michalskiego, Stanisława, Jerzego, Marka i Piotra Kwartnik oraz Piotra Sitarza.

5. W przyszłą niedzielę, w ramach Niedzieli Misyjnej, odwiedzi naszą parafię Katarzyna Mazur, świecka misjonarka, która od 10 lat pracuje na misjach w Peru, posługuje w ubogich dzielnicach stolicy kraju – Limy. Podczas Mszy świętej podzieli się z nami świadectwem, podczas którego przedstawi swoja pracę i pokaże problemy, z jakimi borykają się, szczególnie podczas pandemii, najubożsi mieszkańcy Peru. Z kolei po Mszach świętych, przy wyjściu z kościoła będzie zbierała datki na pomoc dla swoich podopiecznych w ramach Niedzieli Misyjnej.