VI Niedziela Wielkanocna
5.05.2024

1. Dzisiaj VI Niedziela Wielkanocna. W Kalendarzu Liturgicznym tego tygodnia:

• w poniedziałek: święto św. Apostołów Filipa i Jakuba;
  • w środę: uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika.

2. Przypominam, że od poniedziałku, uległa zmianie godzina odprawiania Mszy św. wieczornych w tygodniu, z 17.00 na 18.00. Ponadto Msze św. w tygodniu, ze względu na nabożeństwa majowe, przez cały maj, oprócz sobót, są tylko wieczorem.

3. Trwają Nabożeństwa Majowe. W niedziele są one po Mszy św. o godz. 11.00 a w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00.

4. Teatr Młodych kultywując tradycję wspólnotowego śpiewania majówek przy kapliczkach serdecznie zaprasza na śpiewanie Litanii i pieśni maryjnych. W niedziele, 5 maja, młodzi zapraszają pod kapliczkę na Krzyżówce, 12 maja modlić się będziemy obok kaplicy w Dąbrówce, 19 maja obok kapliczki „Na Alasce” i 26 maja przy kaplicy na Wielkim Polu. Śpiewanie rozpocznie się o godzinie 19.00. Serdecznie zapraszamy starszych, rodziców i dzieci. PLAKAT

5. Parafia składa Bóg uczestnikom Parafialnych Dróżek Pana Jezusa za złożoną na potrzeby parafii ofiarę w wysokości 1915 zł.

6. W najbliższy piątek, 10 maja, po Mszy św. wieczornej w kościele będzie spotkanie z dziećmi i rodzicami dzieci, które w maju będą przystępować do Pierwszej Komunii Świętej. Bardzo proszę by uczestnictwo w spotkaniu rozpocząć od udziału we Mszy świętej.

7. W przyszłą niedzielę, jako drugą miesiąca, będą zbierane pod chórem przez zapisy na listę ofiary na remonty w naszej parafii, szczególnie na rozbudowę cmentarza. Za wszelkie ofiary składam Bóg zapłać.

8. Parafia i mieszkańcy Dąbrówki składają podziękowanie za złożoną w miesiącu kwietniu ofiarę 1000 zł. na remonty w kaplicy. Lista ofiarodawców jest wydrukowana w biuletynie.

9. Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Stryszawie pragną zaprosić w sobotę, 11 maja, o godz. 19.00, na uroczystą prezentacje książki upamiętniającej 100-lecie Straży Pożarnej w Stryszawie połączoną ze zwyczajami i historią minionego stulecia naszej wsi i mieszkańców. Ponadto z okazji dnia Strażaka jak co roku przy okazji zbiórki ulicznej zapraszają 12 maja w niedzielę, od godz. 15.00, na DNI OTWARTE REMIZY gdzie będzie przedstawiona historia powstania Straży i pokazy sprzętu. Wszystko w miłej atmosferze przy darmowym ciastku, kawie, grochowce i kiełbasce z grila w połączeniu z licznymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Druhowie pragną poinformować jednocześnie że ze względu na wydarzenie, w niedzielę, 12 maja, droga w stronę kościoła między godz. 14.00 a 18.00 będzie zamknięta.

10. Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiarę na kwiaty: Marianowi, Annie i Danucie Nieckula, Elżbiecie Stuglik, Pawłowi i Krystynie Pabiś, Januszowi i Annie Kleszcz, Katarzynie, Nikoli i Wojciechowi Styś. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła proszeni są: Marian i Adrian Dragan, Andrzej Bogdanik, Andrzej Polak, Anna Korzeniowska, Marek Kobylański, Krzysztof Pawłowski, Jan Ćwiertnia, Janusz Karcz, Bartłomiej Odrowąż i Maksymilian Klaja.