III Niedziela Wielkanocna
14.04.2024

1. Dzisiaj Trzecia Niedziela Wielkanocna.

2. W najbliższy piątek, 19 kwietnia, o godz. 20.00 będzie Msza św. z udziałem Diakonii Muzycznej a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracją z indywidualnym błogosławieństwem uczestników na zakończenie. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

3. W najbliższą sobotę, po Mszy św. wieczornej w kościele będzie spotkanie z młodzieży z klas II Szkół Podstawowych, przygotowujących się do sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

4. W dzisiejszą niedzielę, drugą miesiąca, pod chórem przez zapisy na listę, są zbierane ofiary na remonty w parafii i rozbudowę cmentarza Za złożone ofiary składam Bóg zapłać.

5. Klerycy z seminarium misjonarzy św. Wincentego a Paulo, w którym przygotowuje się do święceń kapłańskich nasz parafianin, Dawid Talaga, zapraszają na, podobnie jak w ubiegłym roku, na Festiwal Młodych Vincentiana. To radosne spotkanie młodych z całej Polski, w czasie którego jest wspólna modlitwa, dużo muzyki, koncerty, warsztaty, spotkania w grupach, integracja i wiele innych atrakcji. Festiwal odbędzie się w Piekarach koło Skawiny od 24 do 28 czerwca. Koszt to 150 zł. Zapraszamy młodzież od 7 klasy szkoły podstawowej do 26 roku życia. Więcej informacji można znaleźć na stronie vincentiana.misjonarze.pl. Zgłoszenia – do 15 kwietnia – przyjmuje pani Dorota Płonka (numer telefonu: 508565579), która będzie opiekunką naszej grupy na festiwalu. Do tego wyjazdu szczególnie zachęcam młodzież, która w tym roku przyjmie bierzmowanie.

6. W ramach trwającego w naszej diecezji Kongresu Eucharystycznego, który ma nam na nowo przybliżyć istotę, znaczenie i potrzebę Eucharystii w naszym życiu, będziemy przeżywać 4 i 5 maja DOBĘ z EUCHARYSTIĄ, którą poprowadzi, ks. Jacek Pędziwiatr z Radia Anioł Beskidów. Modlitwa rozpocznie się Mszą św. w sobotę, o godz. 18.00 z Nabożeństwem Majowym a następnie będzie adoracja z Grupami Parafialnymi i rodzinami, której celem będzie przybliżenie potrzeby osobistego spotkania z Chrystusem w Eucharystii. Adoracja będzie trwała do godz. 22.00 a zakończy się indywidualnym błogosławieniem Najświętszym Sakramentem uczestników. W prowadzenie adoracji będzie zaangażowany ks. Jacek. Z kolei w niedzielę, na wszystkich Mszach świętych będzie słowo Boże na nowo przybliżające nam czym jest Eucharystia, z jakich elementów się składa, jak w niej uczestniczyć i jak wielkim skarbem powinna być dla każdego z nas. Do uczestnictwa zapraszam Grupy Parafialne, dorosłych i młodzież – bo chyba każdemu przyda się pogłębienie wiedzy na temat największego skarbu naszej wiary jakim jest Eucharystia.

7. Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiarę na kwiaty: Justynie Bekas, Lidii Kwartnik, Bożenie Sikora, Januszowi Piętoń, Bogusławie Pająk, Pawłowi i Kindze Piętoń oraz Michałowi Franik. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła proszeni są: Grażyna Pindelska, Wiesław Wróbel, Krzysztof Wielgus, Stefan Witek, Łukasz Ćwiertnia, Paweł Pękala i Leszek Świadek.