Msza święte pogrzebowe w parafii Stryszów

W związku z wątpliwościami pewnej grypy parafian, dotyczącymi Mszy św. pogrzebowych zamawianych podczas pogrzebu, informuję, że z uwagi na to iż w naszej parafii obecnie jest tylko jeden kapłan a więc i o połowę mniej Mszy świętych, te Msze są odprawiane w następujący sposób: pewna ich ilość (od najbliższej rodziny) jest odprawiana w parafii, jako Msze indywidualne w wolnych terminach, nie zajętych bieżącymi intencjami, kolejna część jest dołączana do Mszy św. zbiorowej połączonej z Koronką do Bożego Miłosierdzia w każdy piątek, w Godzinie Miłosierdzia, o godz. 15.00 – każda parafia ma bowiem prawną możliwość odprawienia jednej Mszy św. zbiorowej w każdym tygodniu. Pozostałe intencje, czyli najczęściej większość, są przekazywane innym kapłanom i parafiom, które borykają się z ich brakiem, lub przekazywane na Misje, najczęściej na Białoruś i Ukrainę, gdzie tych intencji brakuje.

Jeśli komuś nie odpowiada któraś z tych form odprawiania Mszy pogrzebowych, to intencje może złożyć w innej parafii, bo u nas nie ma innych możliwości, a intencje pogrzebowe według Prawa Kanonicznego można przechowywać w parafii najwyżej do 2 lat.