Stryszów zawsze ładny

Wystawa plenerowa z opisem historycznym w stryszowskim „Dworze”

16 i 17 lipca 2021 roku, pod patronatem Muzeum Wawelskiego w Krakowie i przy współudziale Koła Gospodyń Wiejskich w Stryszowie oraz Teatru Młodych imienia ojca Rudolfa Warzechy działającego przy parafii Stryszów z jego założycielem, a obecnie historykiem pracującym na Akademii Pedagogicznej, Mirosławem Płonką, odbyła się wystawa plenerowa połączona ze zwiedzaniem Dworu i jego otoczenia okraszona żywymi scenkami z życia XVIII i XIX wiecznej szlachty zamieszkującej tę posiadłość. W rolę, szlachty z rodu Wilkońskich i Gorczyńskich wcielili się aktorzy Teatru imienia ojca Rudolfa Warzechy, a obszerny opis historyczny zaprezentował pan Mirosław Płonka.

Samo zwiedzanie, oglądanie i słuchanie w takich miejscach ma swój urok, pobudza do refleksji i ukazuje zawsze coś nowego zakorzenionego w czymś starym. Gratuluję pomysłu i wciągającej atmosfery wynikającej zarówno z żywych obrazów jak i usłyszanych słów.